Hirdetés
Hirdetés

Hatalmas naperőműpark épül Felsőzsolcán

| 2018. 02. 28. | 15:21:00
Nyártól már működhet is.
Hatalmas naperőműpark épül Felsőzsolcán
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Magyarország legnagyobb naperőművét építi meg a Magyar Villamos Művek (MVM) csoport a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Felsőzsolca határában, a kilencmilliárd forintba kerülő, évi 20,7 gigawatttóra áram termelésére képes létesítmény alapkövét szerdán helyezték el.

Az eseményen Kádár Andrea Beatrix energiaügyért felelős helyettes államtitkár elmondta: a felsőzsolcai energetikai beruházás jelentős lépés a megújuló villamosenergia-termelésben, és támogatja az ország klímavédelmi céljainak elérését,

működésének köszönhetően évente 20 ezer tonnával csökkenhet az ország szén-dioxid-kibocsátása.

A felsőzsolcai fotovoltaikus-beruházás hozzájárul az ország energia importjának mérsékléséhez, egyúttal elősegíti a megújuló energia-forrásból származó villamosenergia-termelés részarányának növelését

- hangsúlyozta a helyettes államtitkár. 

Kiemelte azt is: Magyarország vállalta, hogy 2020-ig 14,65 százalékra emeli a megújuló energia-források részarányát, 2016-ban ez már 14,19 százalékos volt, tehát már tavalyelőtt sikerült elérni a 13 százalékos kötelező uniós előírást.

Mint mondta: a kormány jelentős szerepet szán mind az ipari méretű fotovoltaikus rendszereknek, mind pedig a decentralizált jellegű háztartási méretű kiserőműveknek, az ország kedvező napsugárzási lehetőségeivel élve az elmúlt években lendületet vett a naperőművek térnyerése.

Zsuga János, az MVM Zrt. vezérigazgatója kiemelte, hogy a társaság piacvezető lesz a megújuló energiaforrásokat hasznosító erőművek területén, az MVM-csoport egy éven belül 110 napelemes erőművet épít az országban, amelyek mintegy 50 ezer háztartás éves villamosenergia-szükségletét fedezik majd. A beruházásoknak köszönhetően az MVM-csoport több mint 150 megawatt megújuló energia-kapacitással rendelkezik majd.

A 9 milliárdos felsőzsolcai beruházás 65 százalékát saját forrásból fedezi a cég, 35 százalékát uniós forrásból finanszírozza.

A település és a szomszédos Onga határában 44 hektáros területen épül meg a létesítmény,

amely 74 ezer darab polikristályos napelemtáblával rendelkezik majd, üzemszerű működését a tervek szerint nyártól kezdheti meg.

Hirdetés
Hirdetés