Hirdetés

VB 2018: a bemelegítés megvolt, most kezdőik csak a harc igazán

2018.06.30. 09:19

VB 2018: a bemelegítés megvolt, most kezdőik csak a harc igazán

Van néhány érdekes adat a csoportkörről!

Hirdetés

Az oroszországi világbajnokság szombattól a nyolcaddöntőkkel folytatódik, de érdemes összegezni az eddig látottakat. A csoportkör 48 találkozóján született 122 gólt több mint kétmillió néző látta a helyszínen.

A 2,54-es mérkőzésenkénti gólátlag - egyelőre - elmarad a négy évvel ezelőttitől, ugyanis Brazíliában meccsenként 2,67 találat született, ugyanakkor a mostani szám jobb, mint a 2002-es, a 2006-os és 2010-es világbajnokságé. A 11 város 12 stadionjában eddig 2 178 894 néző tekintette meg az összecsapásokat, ami 45 394-es átlagot jelent, s ez elmarad az elmúlt három vb nézőszámától, ami elsősorban a létesítmények befogadóképességével magyarázható.

A legnagyobb csalódást kétségkívül a címvédő németek okozták, akik már csoportkörben búcsúztak. Érdekesség, hogy amióta 32 csapatos a világbajnokság, az összes európai címvédő - 2002-ben Franciaország, 2010-ben Olaszország, 2014-ben Spanyolország és idén Németország - már az első körben kiesett.

  • A legérdekesebb továbbjutás Japánhoz fűződik, mivel a vb-k történetében először fordult elő, hogy egy csapat a kevesebb sárga lapjának köszönhetően lépett tovább.
  • A legtöbb gólt Belgium szerezte kilenccel.
  • Az egyetlen csapat, amely még nem kapott gólt, a százszázalékos teljesítménnyel 16 közé jutott Uruguay.
  • A dél-amerikaiakon kívül még Belgium és Horvátország maradt hibátlan a csoportkörben.

Talán a videobíró bevezetésének is köszönhető, hogy a 48 meccsen összesen 24 büntetőt ítéltek a játékvezetők, s ennek éppen 75 százalékát, azaz 18-at értékesítettek. Szintén kiugróan magas az öngólok száma, mostanáig kilenc született. Ugyanakkor a korábbi tornákhoz képest jóval kevesebb a piros lap, eddig mindössze három futballistát állítottak ki, pedig az elmúlt öt vb-n mindig legalább tizet.

A világbajnokság programja

 
JÚNIUS 14., CSÜTÖRTÖK
17.00 A Oroszország–Szaúd-Arábia Moszkva (Luzsnyiki) 5-0
JÚNIUS 15., PÉNTEK
14.00 A Egyiptom–Uruguay  Jekatyerinburg 0-1
17.00 B Marokkó–Irán  Szentpétervár 0-1
20.00 B Portugália–Spanyolország  Szocsi 3-3
JÚNIUS 16., SZOMBAT
12.00 C Franciaország–Ausztrália  Kazany 2-1
15.00 D Argentína–Izland  Moszkva (Szpartak) 1-1
18.00 C Peru–Dánia  Szaranszk 0-1
21.00 D Horvátország–Nigéria  Kalinyingrád 2-0
JÚNIUS 17., VASÁRNAP
14.00 E Costa Rica–Szerbia  Szamara 0-1
17.00 F Németország–Mexikó  Moszkva (Luzsnyiki) 0-1
20.00 E Brazília–Svájc  Rosztov-na-Donu 1-1
JÚNIUS 18., HÉTFŐ
14.00 F Svédország–Dél-Korea  Nyizsnyij Novgorod 1-0
17.00 G Belgium–Panama  Szocsi 3-0
20.00 G Tunézia–Anglia  Volgográd 1-2
JÚNIUS 19., KEDD
14.00 H Kolumbia–Japán  Szaranszk 1-2
17.00 H Lengyelország–Szenegál  Moszkva (Szpartak) 1-2
20.00 A Oroszország–Egyiptom  Szentpétervár 3-1
JÚNIUS 20., SZERDA
14.00 B Portugália–Marokkó  Moszkva (Luzsnyiki) 1-0
17.00 A Uruguay–Szaúd-Arábia Rosztov-na-Donu 1-0
20.00 B Irán–Spanyolország  Kazany 1-0
JÚNIUS 21., CSÜTÖRTÖK
14.00 C Dánia–Ausztrália  Szamara 1-1
17.00 C Franciaország–Peru  Jekatyerinburg 1-0
20.00 D Argentína–Horvátország  Nyizsnyij Novgorod 3-0
JÚNIUS 22., PÉNTEK
14.00 E Brazília–Costa Rica  Szentpétervár 2-0
17.00 D Nigéria–Izland  Volgográd 2-0
20.00 E Szerbia–Svájc  Kalinyingrád 1-2
JÚNIUS 23., SZOMBAT
14.00 G Belgium–Tunézia  Moszkva (Szpartak) 5-2
17.00 F Dél-Korea–Mexikó  Rosztov-na-Donu 1-2
20.00 F Németország–Svédország  Szocsi 2-1
JÚNIUS 24., VASÁRNAP
14.00 G Anglia–Panama  Nyizsnyij Novgorod 6-1
17.00 H Japán–Szenegál  Jekatyerinburg 2-2
20.00 H Lengyelország–Kolumbia  Kazany 0-3
JÚNIUS 25., HÉTFŐ
16.00 A Uruguay–Oroszország  Szamara 3-0
16.00 A Szaúd-Arábia–Egyiptom  Volgográd 2-1
20.00 B Irán–Portugália  Szaranszk 1-1
20.00 B Spanyolország–Marokkó  Kalinyingrád 2-2
JÚNIUS 26., KEDD
16.00 C Dánia–Franciaország  Moszkva (Luzsnyiki) 0-0
16.00 C Ausztrália–Peru  Szocsi 1-2
20.00 D Nigéria–Argentína  Szentpétervár 1-2
20.00 D Izland–Horvátország  Rosztov-na-Donu 1-2
JÚNIUS 27., SZERDA
16.00 F Dél-Korea–Németország  Kazany 2-0
16.00 F Mexikó–Svédország  Jekatyerinburg 0-3
20.00 E Szerbia–Brazília  Moszkva (Szpartak) 2-0
20.00 E Svájc–Costa Rica  Nyizsnyij Novgorod 2-2
JÚNIUS 28., CSÜTÖRTÖK
16.00 H Japán–Lengyelország  Volgográd 0-1
16.00 H Szenegál–Kolumbia  Szamara 0-1
20.00 G Anglia–Belgium  Kalinyingrád 0-1
20.00 G Panama–Tunézia  Szaranszk 1-2

Az egyenes kieséses szakasz

NYOLCADDÖNTŐ  
Június 30., 16.00
Kazany, Kazany Aréna
Franciaország–Argentína (50. mérk.)  
Június 30., 20.00
Szocsi, Fist Olimpiai Stadion
Uruguay–Portugália (49. mérk.)  
Július 1., 16.00
Moszkva, Luzsnyiki Stadion
Spanyolország–Oroszország (51. mérk.)  
Július 1., 20.00
Nyizsnyij Novgorod, Nyizsnyij Novgorod Stadion
Horvátország–Dánia (52. mérk.)  
Július 2., 16.00
Szamara, Kozmosz Aréna
Brazília–Mexikó (53. mérk.)  
Július 2., 20.00
Rosztov-na-Donu, Rosztov Aréna
Belgium–Japán (54. mérk.)  
Július 3., 16.00
Szentpétervár, Kresztovszkij Stadion
Svédország–Svájc (55. mérk.)  
Július 3., 20.00
Moszkva, Szpartak Stadion
Kolumbia–Anglia (56. mérk.)  
     
NEGYEDDÖNTŐ  
Július 6., 16.00
Nyizsnyij Novgorod, Nyizsnyij Novgorod Stadion
A1/B2–C1/D2 (57. mérk.)  
Július 6., 20.00
Kazany, Kazany Aréna
E1/F2–G1/H2 (58. mérk.)  
Július 7., 16.00
Szamara, Kozmosz Aréna
F1/E2–H1/G2 (60. mérk.)  
Július 7., 20.00
Szocsi, Fist Olimpiai Stadion
B1/A2–D1/C2 (59. mérk.)  
     
ELŐDÖNTŐ  
Július 10., 20.00
Szentpétervár, Kresztovszkij Stadion
az 57. m. győztese–az 58. m. győztese  
Július 11., 20.00
Moszkva, Luzsnyiki Stadion
az 59. m. győztese–a 60. m. győztese  
     
A 3. HELYÉRT  
Július 14., 16.00
Szentpétervár, Kresztovszkij Stadion
az elődöntő vesztesei  
     
DÖNTŐ  
Július 15., 17.00
Moszkva, Luzsnyiki Stadion
az elődöntő győztesei  

Hirdetés

Hozzászólás

Hirdetés

Ez is érdekelheti

    Hirdetés