Ezúttal 300 millió a mezőkövesdi templomépítésre

borsodihir.hu

2019.12.20. 11:18

Ezúttal 300 millió a mezőkövesdi templomépítésre
Az új református templom látványterve

Kormányhatározat született az egyházi beruházás befejezésének támogatásáról.

Hirdetés

300 millió forinttal támogatja a kormány az új mezőkövesdi református templom és gyülekezeti centrum építésének befejezését, olvasható a december 19-i Magyar Közlönyben, amelyben az erről szóló kormányhatározat megjelent. A döntés értelmében a finanszírozás még az idei központi költségvetésből megvalósul.

Az új – Pásztor András építész tervezésében készülő – templom mintegy 250 fő befogadására lesz alkalmas, a beruházást a helyi egyházközség közlése szerint a jelenlegi templom szükössége indokolta (valamivel több mint százan férnek be). A mostani építkezés helyéül szolgáló Gaál István úti telket a városi önkormányzata már négy éve az egyházközségnek ajándékozta.

A kivitelezés 2019 elkezdődött, a templom mellett gyülekezeti ház is épül, az istentiszteletek mellett más közösségi rendezvényeket is megtarthatnak majd a jövőben. A beruházáshoz korábban is hozzájárult már az állam 200 millió forint közpénzzel, akkor az Emberi Erőforrások Minisztérium révén.

Mezőkövesdkormányberuházásreformátustemplom

Szóljon hozzá!

Hirdetés