A 33. helyen végzett a miskolci olimpikon

| 2022. 02. 16. | 09:33:00
Francia a bajnok.

Clément Noël nyerte a férfi műlesiklást a pekingi téli olimpián, ahol Kékesi Márton a 33. helyen végzett. A második futamra szikrázó napsütésben került sor, igaz, a szél továbbra is fújt a jancsingi Síközpontban.

Sokáig nem tudott senki igazán jó időt síelni a második körben, az első 15 versenyző után az a brit Dave Ryding vezetett, aki év elején megnyerte a brit sísport történetének első világkupa-futamát.

Három indulóval később az első csúszás után 13. svájci Daniel Yule jött egy közel tökéletes menetet, amivel a hatodik helyig jött előre. Még nála is jobban síelt a francia Clément Noël, aki a leggyorsabb második futamot produkálta, és mint később kiderült, ez olimpiai bajnoki címet ért számára: hiába választotta el az első futam után a legjobb hármat mindössze hat századmásodperc egymástól, sem a norvégok, a világbajnok Sebastian Foss-Solevaag, valamint Henrik Kristoffersen, sem az első csúszás legjobbja, a kombinációban Pekingben aranyérmes osztrák Johannes Strolz nem tudta felvenni a versenyt a franciával. Közülük Kristoffersen még a dobogóról is lecsúszott.

Legutóbb 2006-ban, Antoine Dénériaz révén lesiklásban volt francia aranyérem alpesi síben, míg műlesiklásban 2002-ben Jean-Pierre Vidal tudott győzni.

Az első csúszás során 40. Kékesi Mártonnak ezúttal is a pálya első fele sikerült jobban, utána többször is hibázott, végül a 45 célba érkezőből a 33. lett.

Az izraeli színekben szereplő Szöllős Barnabás az első futam 28. helyezettjeként harmadikként jöhetett le a pályán, de nem sikerült túl jól a futama, összesítésben azonban végül így is a 23. helyen zárt.

Eredmény, férfi műlesiklás, olimpiai bajnok:
Clément Noël (Franciaország) 1:44.09 perc (1. futam: 54.30 mp/2. futam: 49.79 mp)
2. Johannes Strolz (Ausztria) 1:44.70 (53.92/50.78)
3. Sebastian Foss-Solevaag (Norvégia) 1:44.79 (53.98/50.81)
...33. Kékesi Márton 1:57.97 (1:01.85/56.12)