Otthon tartotta a három pontot a DVTK

| 2023. 01. 23. | 09:20:00
A Corona Brasov csapatát fogadták Miskolcon.

Az alapszakasz harmadik helyéért harcoló csapatok mérkőzésén a Corona Brasov kikapott a DVTK vendégeként, míg a felsőházba jutásért küzdő címvédő SC Csíkszeredát legyőzte a házigazda Újpest a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján.

Miskolcon két, egyaránt 61 pontos alakulat küzdött meg, a vendégektől négyen is hiányoztak eltiltás miatt. Ennek ellenére a tartalékos brassóiak szereztek vezetést, és a hazaiak csak a 35. percben tudtak egyenlíteni. A sportszerű összecsapás a záró harmadban dőlt el, négy perc alatt kétszer villant a Jegesmedvék csatársora. A végén még egy üres kapus gól született.

A sikerrel a DVTK került lépéselőnybe a harmadik helyért folyó küzdelemben.

A Megyeri úton az első húsz perc nem hozott gólt, majd a fordulás után gyorsan előnyhöz jutottak a lilák, akik létszámfölényben növelték a különbséget. A címvédő ugyan szépített, ám a második szünet előtt öt másodperccel 3-1 lett az állás. A hajrában még egy hazai emberelőnyös, valamint egy szeredai -hátrányos találat esett.