A tiszta és ápolt cipő a megjelenés alapja!

A cipőápolás egy nagyon lényeges kérdés, mivel a lábbeli rengeteget hozzátesz a megjelenéshez. Hiába egy tökéletes szett, egy frissen borotvált arc vagy egy rendezett frizura, esetleg egy tökéletes smink, ha a cipő koszos és ápolatlan. Ez a feladat pedig nem is annyira egyszerű, hiszen mindenféle anyagból és számtalan kialakításban készül ez a kiegészítő, így könnyen melléfoghatunk, ha nem megfelelő technikával történik a tisztítás.
Cikkünkben segítséget adunk, hogyan legyen mindig tiszta és ápolt a cipő, melyik esetben mi a megfelelő tisztítási mód, valamint milyen termékeket érdemes beszerezni annak érdekében, hogy tartós és szép maradjon a lábbeli.
Mikor kell megtisztítani a cipőnket?
Az, hogy mikor jön el a Manimal Footgear termékei között megtalálható méhviaszos bőrápoló ideje, teljesen egyedi, hiszen függ a cipőviselési szokástól és attól, hogy merre jártál egész nap. Az biztos, hogy amennyiben látható jelei vannak annak, hogy már nem megfelelő a tisztasága, mindenképpen gondoskodni kell a cipőápolásról.
Amennyiben autóval közlekedsz és száraz idő van, nyilván sokkal ritkábban kell cipőt tisztítanod, mintha gyalog járnál és esős, sáros, esetleg havas és lucskos lenne az időjárás. Azonban ekkor is poros lehet a lábbeli, ezért időnként érdemes kicsit áttörölgetni.
Melyik cipőt lehet mosógépbe tenni?
Lényeges, hogy kizárólag azokat a lábbeliket tedd be a mosógépbe, amelyek esetében a gyártó ezt kifejezetten megengedte, a barefoot cipők nagy része ilyen, ezért elegendő csak időnként bedobni a gépbe és már meg is van oldva a kérdés.
Ha azonban olyan lábbelit teszel be a mosógépbe, ami bőrből készült, vagy nem tisztítható mosógépben, akkor azt kockáztatod, hogy tönkremegy. Ezekben az esetekben a talpbetét kijöhet, szétmállhat, a fedőréteg leválik vagy a talp ragasztás sérül meg.
A bőrcipő tisztításának lépései
Első körben a sártól, portól, egyéb szennyeződéstől kell megszabadítanod, ehhez érdemes mosószeres, mosogatószeres vagy szappanos vizet használni, valamint egy szivacsot. A fűzőt vedd ki és mosd ki kézzel. A felsőrésszel kezdj és haladj a koszosabb talp felé, szükség esetén cserélj vizet.
Ha minden szennyeződést eltávolítottál, akkor várd meg, hogy a cipő tökéletesen megszáradjon. Nagyon fontos, hogy a lábbeli száraz legyen, mielőtt elkezded az ápolást, ellenkező esetben a nedvességet beleszorítod az anyagba.
Az ápolás
Ha a lábbeli anyaga fényes bőr, akkor használj méhviaszos bőrápolót, melyet egy kis rongy vagy szivacs segítségével, körkörös mozdulatokkal vihetsz fel a felsőrészre. Velúrbőr vagy más anyag esetében pedig használhatsz impregnálószert, melyet egyszerűen csak rá kell fújni a cipő felületére. Ezektől az ápolószerektől a cipő megőrzi rugalmasságát, színét, valamint vízhatlan és ellenálló lesz a szennyeződésekkel szemben.
A cipőápolás tartozzon a napi rutinjaid közé, mikor hazaérkezel, mindig nézd meg, hogy szükség van-e rá. Sokszor az is elég, hogy egy nedves törlőkendővel áttörölöd a lábbelit, így reggel már nem kell ezzel foglalkoznod, indulhatsz is a munkába.





