Miskolc az egyik legolcsóbb vármegyeszékhely
Tovább emelkedtek a lakbérek, júliusban az előző hónaphoz képest 1,8 százalékkal nőttek országosan és 1,4 százalékkal Budapesten - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) és az ingatlan.com lakbérindexéből.
A KSH oldalán közölt adatok szerint a júliusi lakbérek éves összevetésben országosan 10,2, Budapesten 9,3 százalékkal nőttek.
Az ingatlan.com keddi közleménye szerint a bérleti díjak emelkedésében szerepet játszhatott az albérletszezon kezdete, az egyetemi ponthatárok kihirdetése óta a kereslet 14 százalékkal élénkült az előző évihez képest. A bérlők szerencséjére a kiadó lakások száma is hétről hétre nő. Július elején országosan még csak 14,3 ezer lakásból lehetett válogatni, augusztus közepére viszont az albérletkínálat 15,5 ezer lakóingatlanra bővült - ismertették.
Az albérletszezon újdonsága, hogy a magasabb bérleti díjak miatt sok diák kivár - jelezte Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője. A szakember szerint ez a trend augusztus végére pörgős albérletpiacot eredményezhet.
Az ingatlan.com elemzése szerint augusztus elején a kiadásra hirdetett lakóingatlanok átlagos bérleti díja Budapesten 250 ezer forintot tett ki. A legnagyobb kínálatot nyújtó kerületek közül a XI.-ben 270 ezer, a XIII.-ban 250 ezer, a VIII.-ban pedig 239 ezer forint az átlagos bérleti díj.
A vármegyeszékhelyek közül továbbra is Debrecen a legdrágább, ahol 230 ezer forint az átlagos bérleti díj. A legolcsóbb Kaposvár és Miskolc, ahol 110 ezer forint az átlagos lakbér az ingatlan.com adatai szerint. A további egyetemvárosok közül Győrben 190 ezer forintos átlagos bérleti díjjal számolhatnak a bérlők, Szegeden 160 ezer, Pécsen pedig 150 ezer forinttal.