Újabb győzelem, továbbjutottak a magyarok

| 2017. 12. 07. | 16:36:00
Magukra találtak az utóbbi két meccsen.

A magyar női kézilabda-válogatott 31-28-ra legyőzte Lengyelország csapatát a németországi világbajnokság csoportkörének negyedik fordulójában, csütörtökön Bietigheim-Bissingenben,

ezzel biztosította helyét a nyolcaddöntőben.

A magyar játékosok ezúttal is statikusan támadtak felállt védőfallal szemben, de elszántabban, tudatosabban kézilabdáztak, mint a vb-n korábban, és a hibák mellett olyan leleményes, extra megoldásaik is voltak, amelyek eddig hiányoztak tőlük. A hatékony védekezésnek és kapusteljesítménynek, illetve az egyre pontosabb átlövéseknek köszönhetően a szünetben két góllal vezettek (13-11).

Magyar védésekkel és gólokkal indult a második felvonás, és a védekezés stabilitása, illetve a támadások lendülete a folytatásra is megmaradt. A hajrában a lengyelek csökkentették a különbséget, de a magyar siker nem forgott veszélyben.

Pénteken 18 órától Csehország csapatával szemben zárja a csoportkört a magyar együttes.