Ha nincs az a bizonyos rossz kezdés...

| 2021. 12. 16. | 15:11:00
Nem tudott felállni a kezdeti nehézségekből a Diósgyőr.

A DVTK a Brno ellen játszott december 15-én a női kosárlabda Európa-kupa kieséses szakaszában. Nem kezdték jól a miskolciak a csehek elleni összecsapást, a rivális hamar nyolcpontos előnyre tett szert (4–12). Az első negyed végére sikerült ugyan a felzárkózás a hazaiak részéről (15–16), sőt Völgyi Péter tanítványai a második játékrész elején a vezetést is megszerezték (19–17), csakhogy ezt az etapot is hátránnyal zárták, 29–33-as eredménnyel vonultak a szünetre a mérkőző felek. A harmadik tíz percben kétszer is egyenlített a DVTK, majd a záró negyednek is mindössze kétpontos hátránnyal kezdett neki (49–51). Rendkívül kiélezett csata zajlott a pályán, amelyből végül a vendégek kerültek ki győztesen, akik 61–57-es győzelemmel várhatják a december 22-én esedékes visszavágót.

A visszavágót december 22-én, 18 óra 30 perctől rendezik Brnóban .