DVTK: győzelem az új esztendő első meccsén

| 2022. 01. 03. | 11:46:00
Az első félidő ugyan döcögős volt, de a végén győztek a miskolciak.

A PEAC-Pécs gárdáját fogadta a Diósgyőri VTK a magyar női kosárlabda-bajnokság 14. fordulójában január 2-án. Az első negyed hazai pontínséget hozott, a legtöbb diósgyőri dobás ugyanis leperdült a gyűrűről. Ennek köszönhetően az első játékrészt 18–11-re behúzták a pécsiek. A vendégek hétpontos előnye a második tíz perc során 12 pontosra duzzadt, igaz jobban is játszottak a dunántúliak. A nagyszünetre 24–36 állt a miskolci eredményjelző táblán.

A harmadik negyedre összeszedték magukat a piros-fehérek, és a játékrész végére le is dolgozták a két negyed alatt összeszedett hátrányukat, 50–50-ről indulhatott a harc a bajnoki pontokért az utolsó etapra. A befejező negyed a DVTK-ról szólt, jól játszottak, ültek a dobások, így pedig végül 75–68-ra győztek.