borsodihir.hu

2022.02.19. 22:25

Fotó: dvtk.eu

A címvédő Sopron lesz az ellenfél.

A címvédő Sopron után a házigazda Diósgyőr jutott be a döntőbe a Miskolcon zajló Killik László női kosárlabda Magyar Kupában, miután a második szombati elődöntőben magabiztosan nyert a Szekszárd ellen.

A DVTK a játékot végig uralva, magabiztos játékkal győzött a szekszárdiak ellen. A félidőre már 22 pontos előnyre tett szert a DVTK, amely a harmadik negyedet ugyan elvesztette, de döntőbe jutása egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben.

Killik László Női Magyar Kupa, elődöntő
Atomerőmű KSC Szekszárd - DVTK 66 - 83 (13-26, 19-28, 19-12, 15-17)

Miskolc, DVTK Aréna, 1000 néző. Játékvezetők: Praksch Péter Árpád, Nagy Viktor, Györfi Rúben.
Szekszárd: Studer, Miklós, Bálint, Goree, Krnjics. Csere: Friskovec, Milić, Gereben, Morgan. Edző: Djokics Zseljko.
DVTK: Vorpahl, Aho, Jovanović, Kiss A., Green. Csere: Kányási, Bernáth, Bacsó, Tóth F. Szakmai igazgató: Völgyi Péter.

A másik elődöntőben: Sopron Basket-NKA Universitas PEAC 85-47 (20-18, 25-14, 23-2, 17-13)

A bronzmérkőzés február 20-án, vasárnap 15.30 órakor kezdődik, a döntőre 18 órától kerül sor.