Megtört az átok! Végre legyőzte a Debrecent a Diósgyőr!

| 2017. 12. 09. | 19:10:00
Nagy küzdelemben kerekedett felül a DVTK.

A Diósgyőr Mezőkövesden izgalmas mérkőzésen 3-2-re legyőzte a vendég Debrecent szombaton a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójában.  A miskolciak több mint nyolc év után nyertek bajnoki találkozón a hajdúságiak ellen, ezt megelőzően legutóbb 2009. július 25-én örülhetett a DVTK.

Nagy lendülettel és jól kezdett a Diósgyőr, amely bő negyedóra elteltével már két góllal vezetett. Ettől érthetően kissé össze is zavarodott a Debrecen, de a miskolciak nem tudták lezárni a mérkőzést. A Loki a félidő hajrájában szépített, közvetlenül a szünet előtt azonban nehéz helyzetbe került, mivel a magáról megfeledkezett Jovanovicot kiállította a játékvezető.

A fordulást követően a DVTK biztosan őrizte előnyét, s kissé átadta a területet a Debrecennek: erre kis híján ráfázott, de Ferenczi lövése a kapufán csattant. A diósgyőriek terve azonban bejött, mivel a hajdúságiak túlságosan is kitámadtak, labdavesztés után pedig a DVTK egy villámgyors kontrával növelte előnyét.

A Debrecen nem adta fel, és újra nagy lendülettel támadott, a védő Ferenczi újfent hatalmas helyzetet hagyott ki, de rögtön ezután Tőzsér szépített, nyílttá téve ezzel az utolsó tíz percet. A Debrecennek meg is voltak a lehetőségei, de az eredmény már nem változott. A vendégcsapat a találkozót kilenc emberrel fejezte be.

Labdarúgó NB I., 19. froduló:
Diósgyőr-DVSC 3-2 (2-1)
Mezőkövesd, 1655 néző. Vezette: Bognár (Buzás, Kóbor)
DVTK: Antal - Nagy T., Lipták, Karan, Tamás - Vela, Busai (Eperjesi 89.), Kocsis – Ugrai (Tóth B. 95.), Ioannidis (Szarka 75.), Bacsa
DVSC: Novota – Bényei (Sós 87.), Kinyik, Szatmári, Ferenczi - Bódi, Jovanovic, Tőzsér, Varga K. (Filip 46.) - Könyves, Takács T. (Mengolo 71.)
Gól: 1-0 Ugrai (11.), 2-0 Karan (17.), 2-1 Takács (36.), 3-1 Vela (76.), 3-2 Tőzsér (11-esből, 82.)
Sárga lap: Ugrai (45.+1.), Vela (54.), Könyves (54.), Kinyik (55.), Kocsis (73.), Szatmári (87.), Ferenczi (95.)
Kiállítva: Jovanovic (45.+1.), Ferenczi (96.)