Diósgyőrben tér vissza a Vidi spanyolja

| 2019. 11. 29. | 13:21:00
Szép miskolci sikerek születtek a múltban fehérváriak ellen.

Diósgyőrben tér vissza a labdarúgó OTP Bank Ligába Joan Carrillo, a MOL Fehérvár FC régi-új vezetőedzője, aki 2015-ben bajnoki címet nyert a székesfehérvári együttessel. A spanyol szakember a héten váltotta a szerb Marko Nikolicsot, akivel a gárda az utóbbi időszakban gyengén szerepelt és a bajnokságban a harmadik helyre esett vissza a Ferencváros és a Mezőkövesd mögé.

Múltidéző

A DVTK pályaválasztása mellett fej-fej mellett halad a diósgyőri és a székesfehérvári csapat, viszont alig született döntetlen az elmúlt 36 mérkőzésen. A legutóbbi hat találkozón például négyszer a DVTK, kétszer a Fehérvár (és jogelődje) nyert.

Az előző bajnokság 31. fordulójában hazai pályán játszott a DVTK a Vidi ellen. A találkozó elején Florent Hasani pontos bombájával gyorsan vezetést szerzett a jól játszó DVTK, amit a félidő után szögletből kiegyenlítettek a vendégek, azonban a DVTK újítani tudott, és Márkvárt Dávid fű alatti lövésével megszerezte a rendkívül fontos három pontot.

Ebben a szezonban Fehérváron találkoztak a felek. Álomszerűen kezdett a DVTK a 3. fordulóban, Prosser Dániel nemcsak megszerezte a 26. másodpercben a vezetést, hanem utána is újabb helyzeteket alakított ki. Az első negyedóra végéhez közeledve a hazaiak egyenlíteni tudtak, majd Dušan Brković kissé szigorú kiállítása miatt létszámelőnybe kerültek. A második játékrész első helyzetét is a DVTK alakította ki, de utána a hazaiak érvényesítették a létszámfölényüket (5-1).