Hiányzott a gól a mezőkövesdiek játékából

| 2020. 09. 26. | 13:27:00
Nem sikerült a pontszerzés a Pancho Arénában.

A Puskás Akadémia a román Alexandru Baluta találatával 1-0 arányban verte hazai pályán a vendég Mezőkövesdet szeptember 25-én, a labdarúgó OTP Bank Liga 5. fordulójának nyitómérkőzésén.

A legutóbbi kiírásban harmadik Puskás Akadémia nagy elánnal kezdte a mérkőzést, a felcsútiak lendületét Joao Nunes ijesztő sérülése sem törte meg. Az előző szezonban negyedik Mezőkövesd nehezen lendült játékba, a vendégek később felvették a játék ritmusát, de helyzetig nem jutottak.

A második félidő mezőkövesdi lehetőségekkel kezdődött, egymás után három helyzetet is kihagytak a vendégek.

Ezt követően a hazaiak többször is veszélyeztettek a vendégkapu előtt, és a lehetőségek közül egyet Baluta ki is használt. A meccs végén a Mezőkövesd nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, miközben hátul kinyílt, így a Puskás Akadémia előtt több esély kínálkozott a mérkőzés lezárására. Ezekt nem tudták kihasználni, ennek ellenére a felcsútiak magabiztosan győzték le a matyóföldieket.