A Diósgyőr simán verte a koronavírus által megtizedelt Békéscsabát

2020.10.29. 22:05

(Fotó: dvtk.eu)

A hazaiak a második félidőben már nem tudták tartani a lépést a miskolciakkal.

A Diósgyőri VTK 3-0-ra nyert a másodosztályú Békéscsaba vendégeként a labdarúgó Magyar Kupa hetedik fordulójának csütörtöki játéknapján, ezzel bejutott a legjobb 32 közé.

A diósgyőriek a gól nélküli első félidő után a második játékrész elején megszerezték a vezetést, a jelentős számú koronavírus-fertőzés miatt javarészt utánpótláskorú futballistákkal felálló Békéscsaba pedig - bár tisztesen helyt állt - nem tudta tartani a lépést élvonalbeli riválisával.

A Magyar Kupa 7. fordulójából az eddig pályára lépett mind a 11 NB I-es együttes továbbjutott, a Bajnokok Ligája főtábláján szereplő Ferencváros pedig november 14-én játszik.

Békéscsaba 1912 Előre - Diósgyőri VTK 0-3 (0-0)
Békéscsaba, Kórház utcai Stadion, 500 néző. Játékvezető: Szilágyi Sándor (Varga Gábor, Szilágyi Norbert).
Békéscsaba: Krnács - Kártyás, Palik, Csicsely, Zelik -  Sipaki, Trescsula - Pap Sz., Katona R., Bónus - Tóth B. Mb. vezetőedző: Tököli Attila.
DVTK: Danilović - Polgár, Szűcs K., Hegedűs J. - Shestakov, Márkvárt, Iszlai, Kalandadze - Ivanovski, Dražić, Grozav. Vezetőedző: Feczkó Tamás.
Csere: Shestakov helyett Rui Pedro és Grozav helyett Hasani a 46. Ivanovski helyett Makrai és Dražić helyett Omarashvili a 61., Pap Sz. helyett Kasik a 63., Hegedűs J. helyett Farkas M. a 76., Zelik helyett Varga Z. a 78., Kártyás helyett Piss a 87. percben.
Sárga lap: Sipaki az 52. percben.
Gólszerző: Rui Pedro (0-1) az 57., Omarashvili (0-2) a 71., Rui Pedro (0-3) a 89. percben.