Nagyszerű győzelmet aratott a Diósgyőr, és már ott lohol az éllovasok nyomában

| 2021. 11. 01. | 23:23:00
A miskolciak nagyon fontos három pontot szereztek.

A vendéglátó DVTK 2-0-ra legyőzte az 50. perctől emberhátrányban futballozó Haladást az NB II 14. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén.

A 22. percben szerzett vezetést a Diósgyőr. Bal oldali szöglet után nem tudtak felszabadítani a szombathelyiek, Szeles labdája az ötös előterében helyezked Szatmári Csabát találta meg, aki mellre vette a játékszert, majd a levegőből a léc alá rúgta (1-0). Az 51. percben villant a piros a bíró kezében. Szekér Ádám másodszor is sárga lapot érően szabálytalankodott Molnár ellen, így mehetett az öltözőbe.

A játékot uraló DVTK a 82. percben biztosította be a győzelmét, mégpedig egy szépségdíjas találattal! Szombathelyi szöglet után a diósgyőri 16-os előteréből Könyves indult meg a labdával, és a másik térfél közepéig vezette, ahol a kiugró Kocsis Dominik elé tálalt. A fiatal játékos elhúzta a kapus mellett a labdát, és balról, éles szögből a kapuba gurított (2-0).

A rangadó megnyerésével a miskolci együttes két pontra megközelítette a tabellán harmadik szombathelyi alakulatot.