Benntartotta a Mezőkövesd a Debrecent?

civishir.hu

2022.05.03. 18:22

Mind a három pontot elvitte a DVSC Mezőkövesdről (Fotó: DVSC)

Saját magát hozta nehéz helyzetbe Supka Attila legénysége, még akár ki is eshetnek.

Mezőkövesden vendégszerepelt a Debrecen a labdarúgó NB I. 31. fordulójában május 3-án délután.
A Borsod megyeiek kezdték jobban az összecsapást: a 7. percben majdnem tizenegyeshez jutottak, a videobíró segítségét kérte a játékvezető. Deslandes lépett oda Drazsicsnak, ám ezek szerint még szabályosan.

A 13. minutumban jöhetett az újabb szívinfarktus közeli állapot a debreceni szurkolóknak: Deslandes röviden szabadított fel, sőt a labdája éppen Jurina elé pattant, aki 16 méterről centiméterekkel lőtt mindössze a bal kapufa mellé. Ezt követően hosszú ideig a mezőnyjátékról szólt minden, ám jött egy újabb nagy hazai lehetőség: Vadnai ívelésénél Korhut maradt le középen, Farkasnak az ötösről eleresztett lövését bravúrral védte Gróf. Az első félidő végén mintha mindent elvágtak volna, ami eddig történt, jött egy akkora csavar a mérkőzésen, amit egy-egy szappanoperának a forgatókönyvírója is megirigyelne. Sós a bal oldalról tálalt középre laposan, ahol a második hullámban érkező Pávkovics Bence ballal, senkitől sem zavartatva, 12 méterről kilőtte a jobb felsőt, 0–1. Ha valami, ez nem volt benne a játékban, mindenesetre egygólos vendég előnnyel vonultak pihenőre a felek.

A második játékrészt jobban kezdték a cívisvárosiak, ám meddő volt a fölényük még akkor is, ha több százszázalékos helyzetet is kidolgozott a DVSC. A 78. percben azonban megint felszisszenhettek a vendég drukkerek, hiszen Jurina lőtt kapufát, ám végül les miatt amúgy sem lett volna érvényes a találat. Olyan érzése volt az embernek, mintha ezúttal a Mezőkövesd akár reggelig is játszhatott volna, akkor sem biztos, hogy tud gólt szerezni. Végül nem is tudtak a matyóföldiek, eggyel győzött a Loki, mellyel 9 pontra nőtt az előnyük az MTK-val szemben, így nagyjából életszerűtlen lenne, ha nem maradna NB I-es a Loki. A Mezőkövesdnek viszont most lett igazán meleg a pite, akár még ki is eshetnek.

Labdarúgás, NB I., 31. forduló:
Mezőkövesd–DVSC 0–1 (0–1)
Mezőkövesd, 1100 néző. Vezette:
Bognár Tamás
Mezőkövesd: Tordai – Farkas D. (Babati, 71.), Pillár, Lukic, Vadnai – Madarász (Besirovic, 64.), Cseke, Cseri, Vajda – Drazic (Csurko, 64.), Jurina
Vezetőedző: Supka Attila.
DVSC: Gróf – Kusnyír, Pávkovics, Deslandes, Korhut (Ferenczi, 77.) – Varga J. – Dzsudzsák (Bévárdi, 77.), David Babunski, Baráth P. (Bényei Á., 69.), Sós (Bódi, 50.) – Tischler (Dorian Babunski, 69.)
Vezetőedző: Joan Carrillo.
Gólszerző: Pávkovics (45.)

MESTERMÉRLEG
Supka Attila:
– Az első félidőben több lehetőségünk is volt vezetést szerezni, ám mégis a Loki rúgott gólt a szünet előtt. A második játékrészben is voltak helyzeteink, ám egyszerűen képtelenek voltunk élni az esélyeinkkel.
Joan Carrillo: – Értékes sikert arattunk egy intenzív mérkőzésen., koncentráltan és nagy akarással futballoztunk. Egy második góllal lezárhattuk volna a mérkőzést, de végül így is sikerült nyerni, és ez fontos győzelem a klub számára.