Élvezettel dagasztották a sarat Ózdon

| 2019. 05. 07. | 20:40:00
A hagyomány nem szakadhat meg a rossz időjárás miatt.

Az eső sem volt akadály, megrendezték a 24. Ózdi Hegyi Futóversenyt vasárnap.  Idén is népes mezőny vágott neki a két kijelölt távnak, a helyi versenyzők mellett többek közt Miskolcról és Hajdúszoboszlóról is érkeztek sportolók - adta hírül az Ózd.hu

A futók két táv közül választhattak: a rövidebb 11,4 kilométeres, míg a hosszabb 21 kilométeres volt. A rajtot követően az óvodások és iskolások betétfutamaival folytatódott a program. Eközben a felnőtt futók is szakadatlanul, az időjárással dacolva rótták a kilométereket.

A 11,4 kilométeres körről elsőként Nagy Róbert ért vissza, így hazai siker született.

A hölgyek mezőnyében ezen a távon Zákányi Panna volt a leggyorsabb.

A félmaratoni táv leküzdéséhez valamivel több mint másfél órára volt szüksége a leggyorsabb versenyzőnek. A miskolci Harsányi Tamás féltávig nagyot küzdött az ózdi Molnár Csabával, akkor azonban sikerült ritmust váltania, és fölénnyel tudott nyerni.