Mutatjuk, kiknek szurkolhatunk az olimpia második napján

MTI

2021.07.24. 16:53

Mutatjuk, kiknek szurkolhatunk az olimpia második napján
(Fotó: MTI/archív)

Vajon hány érmet szereznek a magyar sportolók?

Hirdetés

Hirdetés

A július 23-i megnyitóval elrajtolt a tokiói olimpia. Szombaton Szilágyi Áron ismét megvédte bajnoki címét, így már az első nap magyar aranynak örülhettünk.
Sajnos néhány magyar versenyző számára már véget ért a megmérettetés: a Szudi Ádám-Pergel Szandra páros az asztalitenisz nyolcaddöntőjében kikapott; szintén kiesett Madarász Dóra az asztalitenisz női egyesben és a cselgáncsozó Csernoviczki Éva is búcsúzott az ötkarikás játékoktól. Gálos Roland ökölvívó egyhangú pontozással kikapott kazah ellenfelétől, emiatt számára véget ért a verseny.

A magyarok vasárnapi programja a tokiói olimpián:

július 25., vasárnap (zárójelben a magyar idő):

ASZTALITENISZ (Tokiói Fővárosi Sportcsarnok)

  • 14.00 (7.00): férfi és női egyes második forduló, Póta Georgina-Rachel Moret (svájci)

CSELGÁNCS (Nippon Budokan)

  • 11.00 (4.00): női 52 kg, Pupp Réka-Majlinda Kelmendi (koszovói) selejtező, nyolcaddöntő, negyeddöntő
  • 17.00 (10.00): NŐI 52 KG vigaszág, elődöntő, bronzmérkőzés, DÖNTŐ

EVEZÉS (Sea Forest Evezős Pálya)

  • 12.00 (5.00): negyeddöntő - férfi egypár (Pétervári-Molnár Bendegúz)

KÉZILABDA (Jojogi Nemzeti Sportcsarnok)

  • 21.30 (14.30): női csoportmérkőzés, B csoport: Magyarország-Franciaország

SPORTLÖVÉSZET (ASZAKA LŐTÉR)

  • 9.00 (2.00): női légpisztoly (Major Veronika) alapverseny
  • 11.15 (4.15): DÖNTŐ
  • 13.00 (6.00): férfi légpuska (Pekler Zalán, Péni István) alapverseny
  • 15.30 (8.30): DÖNTŐ

TENISZ (Ariake Teniszpark)

  • 12.30 körül (5.30 körül): férfi egyes, 1. forduló: Fucsovics Márton-Hubert Hurkacz (lengyel, 7.)

TOLLASLABDA (Muszasino Sportközpont)

  • 13.20 (6.20): férfi egyes csoportmérkőzés: Krausz Gergely-Anthony Sinisuka Ginting (indonéz)
  • 19.20 (12.20): női egyes csoportmérkőzés: Sárosi Laura-Ratchanok Intanon (thaiföldi)

TORNA (Ariake Tornaközpont)

  • 20.20 (13.20): női selejtező (Kovács Zsófia)

ÚSZÁS (Tokiói Vizes Központ)

  • 10.30 (3.30): elődöntők, döntők
  • 10.30 (3.30): FÉRFI 400 M VEGYES (d) (Verrasztó Dávid)
  • 10.40 (3.40): női 100 m pillangó (ed)
  • 10.52 (3.52): FÉRFI 400 M GYORS (d)
  • 11.12 (4.12): NŐI 400 M VEGYES (d) (Hosszú Katinka, Mihályvári-Farkas Viktória)
  • 19.00 (12.00): előfutamok
  • 19.12 (12.12): női 100 m hát (Burián Katalin)
  • 19.24 (12.24): férfi 200 m gyors (Németh Nándor)
  • 19.27 (12.27): férfi 200 m gyors (Kozma Dominik)
  • 19.58 (12.58): férfi 100 m hát (Telegdy Ádám)
  • 20.03 (13.03): férfi 100 m hát (Bohus Richárd)
  • 20.24 (13.24): női 400 m gyors (Késely Ajna)
  • 20.35 (13.35): férfi 4x100 m gyorsváltó (MAGYARORSZÁG)

VITORLÁZÁS (Enosima Jachtkikötő)

  • 12.05 (5.05): Laser Radial (Érdi Mária) 1-2. futam
  • 14.35 (7.35): Laser Standard (Vadnai Benjamin) 1-2. futam
  • 15.05 (8.05): női szörf (Cholnoky Sára) 1-3. futam

VÍVÁS (Makuhari Rendezvényközpont, B csarnok)

  • 9.00 (2.00): női tőr egyéni 64-es tábla - Pásztor Flóra-Meriem Mebarki (algériai)
  • 10.25 (3.25): női tőr egyéni 32-es tábla - Kreiss Fanni-Martina Batini (olasz)
  • 11.25 (4.25): női tőr egyéni 32-es tábla - Kondricz Kata-Alice Volpi (olasz)
  • 11.55 (5.55): férfi párbajtőr egyéni 32-es tábla - Siklósi Gergely-Tung Csao (kínai)/Marc-Antoine Blais-Bélanger (kanadai)
  • 18.00 (11.00): női tőr elődöntő
  • 19.00 (12.00): férfi párbajtőr elődöntő
  • 19.50 (12.50): női tőr bronzmérkőzés
  • 20.20 (13.20): férfi párbajtőr bronzmérkőzés
  • 20.45 (13.45): női tőr döntő
  • 21.15 (14.15): férfi párbajtőr döntő

VÍZILABDA (Tacumi Vízilabdaközpont)

  • 11.30 (4.30): férfi csoportmérkőzés, A csoport, 1. forduló: Magyarország-Görögország
olimpiaTokió 2020

Hirdetés

Szóljon hozzá!

Hirdetés