Hirdetés

Egyre több járóbeteget fogadnak a miskolci megyei kórházban

| 2020. 05. 14. | 11:00:00
A járvány számai biztatóak, ezért kiterjesztették az ellátást.
Egyre több járóbeteget fogadnak a miskolci megyei kórházban
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Stabilizálódtak Borsod-Abaúj-Zemplén megye és Miskolc járványügyi mutatói az elmúlt egy hét során, a megbetegedettek száma nem növekedett – adta hírül honlapján a miskolci járványkórházat is működtető BAZ Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház.

Április 29. óta a járványkórházban ellátott koronavírusos betegek száma napról-napra csökken, és a szervezett, tudományos célú szűrővizsgálat előzetes adatai alapján a lakosság átfertőzöttsége alacsony. Mindezen biztató eredmények mellett május 14-től elindul a kórházban a járóbeteg-ellátás  kiterjesztett formája.

Az elkövetkezendő néhány hétben a kórház dolgozói és az intézmény vezetése mindenkit arra kér, hogy a kormány által meghozott veszélyhelyzeti, járványügyi intézkedéseket változatlanul tartsák be. Emlékeztetnek arra is, hogy a járványügyi helyzet javult, azonban a koronavírus-veszély nem szűnt meg és a kockázatok mérséklődése ellenére a veszélyhelyzet továbbra is fennáll.

A rendeléseket, a betegfogadási rendet a kórházban három kategóriába osztották:

Sürgős: Ezeken a rendeléseken a Mentőszolgálat, egyéb betegszállító szervezetek, illetve a sürgősségi külső beutalások útján megjelenő betegeket fogadják, továbbá néhány egyéb, a szakma által sürgősnek minősített esetben szakorvos irányíthatja ide a beteget.  Sürgősségi panaszok esetén azt kérik, hogy az első megjelenés változatlanul a Sürgősségi Osztályon történjen.

Belső beutalási rend szerint: Ezek a járóbeteg rendelések olyan speciális tevékenységeket folytatnak, ahová a kórház fekvőbeteg osztályai és járóbeteg rendelései irányíthatnak pácienseket a saját belső előjegyzési rendszerükön keresztül.

Telefonos konzultációval bíró rendelések: A rendelések döntő többségét ez az ellátási forma képezi, ezekben az esetekben arra kérnek mindenkit, hogy megjelenésük előtt feltétlenül történjen telefonos konzultáció, amely nélkül a rendelés nem látogatható.

A jelenlegi ellátási rend elsődleges célkitűzése a kapacitások növelése – a maximális betegbiztonság és a dolgozói biztonság fenntartása mellett. Ez az eljárási rendszer átmeneti, még messze nem jelenti a kapacitások teljes körű visszaállítását – figyelmeztetnek a kórház szakemberei.

További híreink
Két héten át aszfaltoznak Miskolcon
Két héten át aszfaltoznak Miskolcon
A forgalmi rend változására kell számítani.
Villanyoszlopnak csapódott egy autó Miskolcon
Villanyoszlopnak csapódott egy autó Miskolcon
Tűzoltók, mentők a helyszínen.
Fegyveres rablót fogtak Miskolcon
Fegyveres rablót fogtak Miskolcon
Helyi lakos tartotta vissza a támadót.
Hőség: vizet osztanak Miskolcon
Hőség: vizet osztanak Miskolcon
Van, ahol párakapuk is működnek.
Új mentőegység állt szolgálatba Miskolcon
Új mentőegység állt szolgálatba Miskolcon
Az Újgyőri főtér térségétől egészen Bükkszentkeresztig gyorsabban érkezhet segítség.
Miskolc polgármestere garanciákat vár a DVTK-tól
Miskolc polgármestere garanciákat vár a DVTK-tól
Tóth-Szántai József egyeztetést kezdeményezett a klubvezetőkkel.
Nyúlcipőt húztak a miskolciak
Nyúlcipőt húztak a miskolciak
Diákok, tanárok, családok és amatőr futók egyaránt rajthoz álltak.
Megszépül a Jókai utcai aluljáró
Megszépül a Jókai utcai aluljáró
Miskolci diákoknak köszönhetően.
Négy ittas okozott balesetet Borsodban
Négy ittas okozott balesetet Borsodban
Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság egyenruhásai folytatják.
Magyar Péter kormányfő az új köztársasági elnökről
Magyar Péter kormányfő az új köztársasági elnökről
Az sem lenne baj, ha az új államfő kormánytag lenne - mondta.
Gazdaság
Egynapos bezárással tiltakoznak a kisbenzinkutak
Egynapos bezárással tiltakoznak a kisbenzinkutak
A Fidesz-kormány támogatási programot hozott létre, amit a jogutód Tisza-kormány most nem akar végrehajtani - írják.
Az éves hiánycél 90 százalékon – közölte a Pénzügyminisztérium
Az éves hiánycél 90 százalékon – közölte a Pénzügyminisztérium
Az általános forgalmi adóból származó bevétel 55,4 milliárd forinttal maradt el az előző év azonos időszakitól.
Kármán: elkötelezett hazánk az euró bevezetése mellett
Kármán: elkötelezett hazánk az euró bevezetése mellett
A kamatstop jelenlegi formájában októberig marad - közölte.
Hirdetés
A melegek örökbefogadása a parlamenti téma
A melegek örökbefogadása a parlamenti téma
Toroczkai ellene, Magyar mellette.
Hirdetés