A mezőkövesdi temetőben rabolta ki áldozatát

Ítéletet hozott a Mezőkövesdi Járásbíróság azoknak a vádlottaknak az ügyében, akik közül az egyik Mezőkövesden, egy temetőben rabolta ki a sértettet, míg a másik a megszerzett bankkártyával vásárolt.
A bíróság által megállapított tényállás szerint az elsőrendű férfi vádlott 2024. augusztus 20-án a reggeli órákban gyalogosan követni kezdte a mopeddel közlekedő idős sértettet, aki az egyik temetőig közlekedett. A hozzátartozója sírja előtt megálló férfitól a vádlott pénzt kért arra hivatkozással, hogy éhes, mire a sértett átadott részére 50 forintot. Ezt a terhelt kevesellte, további forintot kért, melyre válaszul a sértett kb. ezer forintnak megfelelő összeget nyújtott át aprópénzben. A terhelt ezt követően hirtelen megragadta a férfi pénztárcáját, majd megtekerve és erőteljesen megrántva kitépte azt a sértett kezéből, aki ennek hatására egy közeli sírra esett.
A vádlott a tárcában lévő 25 ezer forint készpénzzel és bankkártyával elfutott a helyszínről.
A terhelt ezt követően ismerőséhez, a másodrendű női vádlotthoz sietett, ott átöltözött és megkérte társát, hogy a jogosulatlanul megszerzett bankkártyával vásárolva hozzon neki cigarettát és kólát, melynek a másodrendű vádlott eleget is tett. A vásárlást követően a nőtől lefoglalták a termékeket és a bankkártyát.
A bíróság az elsőrendű vádlottat rablás bűntettének minősített esete és információs rendszer felhasználásával felbujtóként elkövetett csalás bűntette miatt 7 év börtön fokozatú szabadságvesztésre, mellékbüntetésül 7 év közügyektől eltiltásra, míg vádlott-társát információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette miatt 130 ezer forint pénzbüntetésre ítélte. A büntetés kiszabása során enyhítő körülmény volt a férfi beismerő vallomása és a kár részbeni megtérülte, ugyanakkor súlyosító körülményként esett latba büntetett előélete, továbbá az, hogy felfüggesztett szabadságvesztés és hasonló cselekmény miatt folyamatban lévő másik büntetőeljárás hatálya alatt állva követte el a bűncselekményeket. Társa tekintetében enyhítő körülményként értékelte a bíróság a büntetlen előéletét, beismerő vallomását és a kár részbeni megtérültét.
Az ítélet a másodrendű vádlott vonatkozásában jogerőre emelkedett, míg az elsőrendű vádlott és védője enyhítés érdekében jelentettek be fellebbezést.




























