Hirdetés

Magyar zászlót égettek Szabadka központjában

MTI | 2026. 05. 30. | 12:20:49
Nyomoz a rendőrség.
Magyar zászlót égettek Szabadka központjában
Az iskola feljelentést tett a két szerb diák ellen (Fotó: Illusztráció/pixabay)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Középiskolai ballagó diákok magyar zászlót égettek Szabadka központjában május 29-én – közölte az egyik szemtanú vallomását a Szabad Magyar Szó vajdasági hírportál.

A beszámoló szerint a ballagó diákok az utóbbi években szerb zászlót lengetve vonultak az utolsó tanítási napon az utcán, de az iskola igazgatója ezúttal a magyar zászló használatát is engedélyezte. Az egyik végzős fiú élt a lehetőséggel, ezt azonban két szerb fiatal nem nézte jó szemmel.

"Lerángatták a nyakamból a zászlót, majd a Korzón fel is gyújtották azt mindenki szeme láttára" – mesélte a neve elhallgatását kérő fiú.

Hozzátette, a zászló maradványait egy másik osztály diákjai megtalálták, és tovább lengették, a felháborodott szerb nemzetiségű diákok visszatértekor pedig már a tanárok is közbeléptek.

A fiú arról is beszámolt, hogy korábban nem történt nemzeti alapú összetűzés az iskolában, nem tapasztalt hátrányt amiatt, mert magyar nemzetiségű, ezért döbbentette meg őt is és társait is az eset.

Az iskola feljelentést tett a két szerb diák ellen, a megégetett zászlót pedig bizonyítékként átadták a rendőrségnek. A feltételezett elkövetőket előállították, felvették vallomásukat, a rendőrség vizsgálja az ügyet.

Míg az 1990-es években gyakoriak voltak a nemzeti alapú incidensek, az utóbbi időben kevés ilyenre volt példa a Vajdaságban.

További híreink
Mutatjuk, mennyi pénzt kap a Fidesz és a TISZA
Mutatjuk, mennyi pénzt kap a Fidesz és a TISZA
A Demokratikus Koalíciónak is jut.
Vállalta kiadatását a Portik-ügyek koronatanúja
Vállalta kiadatását a Portik-ügyek koronatanúja
Radnai László korábban Dubajba menekült.
Eltörlik a pedagógusok teljesítményértékelési rendszerét
Eltörlik a pedagógusok teljesítményértékelési rendszerét
Aránytalanul nagy adminisztratív terhet jelentett - indokolták a döntést.
Kézigránát-baleset: újabb vizsgálat indult
Kézigránát-baleset: újabb vizsgálat indult
Más ügyek hátterének feltárása is folyik.
Sulyok Tamás arany és ezüst érdemérméket adományozott
Sulyok Tamás arany és ezüst érdemérméket adományozott
Nemzetünk közösségeit erősítik - szól az indoklás.
Politikusokat tartóztattak le Budapesten
Politikusokat tartóztattak le Budapesten
A vádhatóság szerint a vesztegetési céllal kifizetett pénz összege meghaladja a 2 milliárd forintot.
Kommentharc Magyar, Sulyok és Schiffer részvételével
Kommentharc Magyar, Sulyok és Schiffer részvételével
Alkotmányos válsághelyzetről írt a köztársasági elnök.
Sertéspestis: leölnek háromezer állatot Szabolcsban
Sertéspestis: leölnek háromezer állatot Szabolcsban
Azonnali hatósági intézkedéseket rendeltek el.
Virágos Magyarország: rengetegen pályáztak Borsodból
Virágos Magyarország: rengetegen pályáztak Borsodból
A helyszíni zsűrizés a napokban indul.
Ukrajnai magyar kisebbség: megállapodtak a jogokról
Ukrajnai magyar kisebbség: megállapodtak a jogokról
Például a szabad nyelvhasználatról.
Újranyitnák a parajdi Erzsébet-bányát
Újranyitnák a parajdi Erzsébet-bányát
A bukaresti igazgatóság dönt.
Orosz drón zuhant egy román panelházra
Orosz drón zuhant egy román panelházra
A robbanás és tűz után 70 személy menekült ki az épületből.
XIV. Leó: a mesterséges intelligenciát „le kell fegyverezni”
XIV. Leó: a mesterséges intelligenciát „le kell fegyverezni”
Nincsen algoritmus, amely erkölcsileg elfogadhatóvá teheti a háborút – áll a pápai pásztorlevélben.
Csak együtt boldogulhatunk – hangzott el Csíksomlyón
Csak együtt boldogulhatunk – hangzott el Csíksomlyón
A zarándokok között volt Sulyok Tamás köztársasági elnök is.
Háromszázezer magyar együtt ünnepel
Háromszázezer magyar együtt ünnepel
Százezreket várnak Csíkszeredába.
Közös lánggyújtásra hívják a világ magyarjait
Közös lánggyújtásra hívják a világ magyarjait
Június 4-én, a nemzeti összetartozás napján.
Magyar Péter Donald Tuskkal tárgyal Lengyelországban
Magyar Péter Donald Tuskkal tárgyal Lengyelországban
A magyar miniszterelnök Varsóba ment.
Magyarék felélesztenék a visegrádi együttműködést
Magyarék felélesztenék a visegrádi együttműködést
A magyar–lengyel kapcsolatok visszakerültek megérdemelt helyükre – mondta a miniszterelnök.
Globális felmelegedés: a duplájára gyorsult 5 év alatt
Globális felmelegedés: a duplájára gyorsult 5 év alatt
Minden éghajlati mutató kedvezőtlen irányba mozdult.