Folytatódik a mezőcsáti gyújtogató pere

Tárgyalást tart a Miskolci Törvényszék november 19-én annak a vádlottnak az ügyében, aki felgyújtotta egy mezőcsáti ingatlan redőnyét, emiatt különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérletével vádolják.
A vádirat szerint a vádlott 2023. december 6-án az esti órákban ittas állapotban üzenetben pénzt kért kölcsön barátjától. Mivel ezt a sértett megtagadta, a vádlott megöléssel fenyegette. Ezt követően a férfi megjelent a sértett és családja mezőcsáti ingatlanánál, próbált oda bejutni, azonban elküldték. Hazaérve sértettségében elhatározta, hogy felgyújtja a sértett házának redőnyét. Ezt előkészítve benzint locsolt egy piros rongyra, majd előbbit és a benzines kannát magához véve kerékpárral visszament a sértettek házához, ahol a benzinnel átitatott rongyra kiöntötte a kanna maradék tartalmát, majd rátette a családi ház utcafronti ablakpárkányára, és öngyújtóval meggyújtotta. A benzin hirtelen belobbant, robbanásszerű hangot adott ki, és az ablakon lévő redőny elkezdett nagy lánggal égni, mire a vádlott elszaladt a helyszínről. Ekkor bent a lakóházban 5 személy tartózkodott. A sértett kiszaladt a házból és segítségért kiabált a kinn lévő apjának, aki a redőny vaskeretének a kiszakításával próbálta megakadályozni a tűz tovább terjedését.
A vádlott tettét és a tüzet egy arra közlekedő autó utasai is észlelték, akik segítettek a tűz eloltásában, így személyi sérülés nem történt.





















































