Hirdetés

Húsvétkor is népszerű Miskolc

MTI | 2025. 04. 17. | 11:02:36
Sokan érkeznek pihenni a hosszú hétvégén.
Húsvétkor is népszerű Miskolc
A 4 csillagos hotelek voltak a legnépszerűbbek (Fotó: Illusztráció/freepik)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Az év eddigi legnépszerűbb utazási időszaka a húsvét, a Szallas.hu adatai szerint a legtöbb belföldi utazó Egerbe, Gyulára és Nyíregyházára készül. A szállásfoglaló oldal április 17-i közleménye szerint a foglalások 38 százaléka két éjszakára, 34 százaléka háromra, 20 százaléka pedig egy éjszakára szól. A belföldi vendégek 48 százaléka legfeljebb 70 ezer forintot, 38 százaléka 70 és 170 ezer forint közötti összeget költött szállásra, 14 százalék pedig 170 ezer forintnál többet.

Áprilisban eddig az online fizetések összértékének 27 százalékát fizették SZÉP-kártyával a portál oldalán.

A négynapos hosszú hétvége eddigi adatai alapján apartmant az utazók 29 százaléka, hotelt a 27 százaléka választott. A vendégházak a foglalások 24, a panziók 15, az egyéb szállástípusok – például hostelek vagy kempingek – pedig 5 százalékát teszik ki. Az utazások 33 százalékánál wellness-szálláshelyet választottak a vendégek. A turisztikai régiók közül a Szallas.hu húsvéti foglalásaiból Észak-Alföld részesül a legnagyobb arányban, minden ötödik szálláskereső ebbe a térségbe foglalt. A második helyen a Balaton áll 16 százalékos részesedéssel, míg Észak-Magyarország a harmadik helyet szerezte meg a foglalások 15 százalékával. A települések közül Eger, Gyula és Nyíregyháza után Miskolc, Pécs, Szeged, Hajdúszoboszló, Siófok, Balatonfüred, Budapest és Zalakaros a legnépszerűbb. A vendégek továbbra is szívesen választanak olyan helyeket, ahol a pihenés mellett élményfürdők, kirándulóhelyek vagy városi programok is elérhetők.

A tavaszi szünet a húsvéti hosszú hétvége után is folytatódik, április 27-ig tart. Húsvétot követően Eger, Budapest, Nyíregyháza, Gyula, Balatonfüred és Szeged a legkeresettebb úti cél a tavaszi szünetben. A vendégek többsége 2 vagy 3 éjszakára foglal.

Hirdetés
Hirdetés
További híreink
Barlangfürdő: új tűzvizsgálati jelentést kell készíteni
Barlangfürdő: új tűzvizsgálati jelentést kell készíteni
A bíróság szerint lényeges eljárási szabálysértést követett el a katasztrófavédelem.
Országos rendőrségi razzia kezdődik
Országos rendőrségi razzia kezdődik
Az ittas sofőrök kiszűrése a cél.
A miskolci férfi éheztette Pablót és Bobit
A miskolci férfi éheztette Pablót és Bobit
Állatkínzás miatt kell felelnie.
Utcára hívják a miskolciakat
Utcára hívják a miskolciakat
Az adventi forgatag a látványosság.
Miskolc csatlakozik a drogellenes küzdelemhez
Miskolc csatlakozik a drogellenes küzdelemhez
Megalakult a Kábítószerellenes Települések Szövetsége
Marad a ködös, párás idő
Marad a ködös, párás idő
A Napot nem nagyon látjuk majd.
Milliárdok digitális oktatásra a Miskolci Egyetemen
Milliárdok digitális oktatásra a Miskolci Egyetemen
Vissza nem térítendő támogatást kapott az intézmény.
Egyre több a beteg Borsodban
Egyre több a beteg Borsodban
Az országos átlag felett alakult az incidencia.
Szobrot állítanak Lehoczki-Spider Lászlónak Miskolcon
Szobrot állítanak Lehoczki-Spider Lászlónak Miskolcon
Azt is lehet tudni, hogy pontosan hol.