Hirdetés

Így tartanak nyitva a gyógyszertárak év végén

MTI | 2024. 12. 18. | 18:43:23
Fontos a rendszeresen alkalmazott készítmények beszerzése.
Így tartanak nyitva a gyógyszertárak év végén
Készüljön fel a váratlan helyzetekre is! (Fotó: Illusztráció/freepik)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Az ügyeleti rend szerint látnak el szolgálatot a gyógyszertárak az ünnepek alatt – tájékoztatta a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) december 18-án az MTI-t, arra is figyelmeztetve, hogy az ünnepnapok torlódása miatt kiemelten fontos a rendszeresen alkalmazott készítmények beszerzése és a váratlan helyzetekre való felkészülés.

Az NNGYK közleménye szerint december 24-én a pihenőnapokon is nyitva tartó gyógyszertárak nem a szokásos szombati vagy pihenőnapi munkarendjük szerint, hanem általában 12 óráig tartanak majd ügyeletet. December 25-én és 26-án kizárólag a 0-24 órás, az ünnepnapokon is nyitva tartó, valamint az ügyeletes gyógyszertárak biztosítják a gyógyszerellátást.

December 31-én a szokásos hétköznapi nyitvatartás szerint dolgoznak a patikák, de némely gyógyszertár csak 14 óráig lesz nyitva. Január 1-jén kizárólag a 0-24 órás, ünnepnapokon is nyitva tartó, valamint az ügyeletes gyógyszertárak látnak el szolgálatot.

Minden gyógyszertárnak jól látható helyen és jól olvasható módon jeleznie kell a hozzá legközelebbi folyamatosan nyitva tartó vagy ügyeleti szolgálatot teljesítő közforgalmú gyógyszertár nevét, címét, telefonszámát, valamint az ügyeleti, a készenléti szolgálat kezdő és befejező időpontját. Emellett fel kell tüntetnie a legközelebbi felnőtt- és gyermekorvosi ügyelet címét, telefonszámát. A tájékoztató szerint az ügyeleti vagy készenléti szolgálatot ellátó gyógyszertárakról a NNGYK honlapján a gyógyszertárkereső menüpont alatt, valamint az Egészségablak applikációban lehet pontos információt kapni. Az NNGYK azt kérte, az idősebbek és a rendszeres gyógyszerszedők fokozottan ügyeljenek arra, hogy megfelelő mennyiségű gyógyszer álljon rendelkezésükre, a gyermekes családok mindenképpen gondoskodjanak láz- és fájdalomcsillapító szerekről, és hasznos ellenőrizni a torokfertőtlenítő-, orrcsepp- és köptetőkészleteket is.

Azt javasolják továbbá mindenkinek, hogy a házipatika felülvizsgálatában és összeállításában vegye igénybe gyógyszerésze segítségét.

További híreink
Sulyok Tamás leváltása: módosítják az alaptörvényt
Sulyok Tamás leváltása: módosítják az alaptörvényt
Erről tájékoztatta a köztársasági elnököt Magyar Péter.
A Momentum 1,5, a DK 2,7 milliárd forint bevételt tüntetett fel
A Momentum 1,5, a DK 2,7 milliárd forint bevételt tüntetett fel
Több párt is közzétette tavalyi pénzügyi beszámolóját.
Vonat elé hajtott egy autó – hárman elhunytak
Vonat elé hajtott egy autó – hárman elhunytak
Az autóban utazók mindannyian kiestek a járműből,
Kegyelmi ügy: K. Endrét elállították
Kegyelmi ügy: K. Endrét elállították
Hamis tanúzásra felhívás gyanújával.
Fenyő-gyilkosság: perújítást kezdeményeztek
Fenyő-gyilkosság: perújítást kezdeményeztek
Ügyvédei szerint Gyárfás Tamásnak semmi köze az emberöléshez.
Országos akció: fókuszban a motorosok
Országos akció: fókuszban a motorosok
Június 1. és 7. között.
Magyar Péter 6000 milliárd forintos bejelentése
Magyar Péter 6000 milliárd forintos bejelentése
Nagyon keményen tárgyaltunk - mondta.