Hirdetés

Lekapcsolták Kazincbarcikán a fémkereskedőt

| 2025. 03. 21. | 09:04:32
Akár négymillió forint bírságra is számíthat.
Lekapcsolták Kazincbarcikán a fémkereskedőt
A fémkereskedelmi szabályok szerint természetes személy saját ingatlanán legfeljebb három köbméter olyan fémhulladékot tárolhat, ami egyértelműen az ingatlanához köthetően keletkezett (Fotó: NAV)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Közúti ellenőrzésen akadt fenn egy magyar férfi, aki több mint négymillió forint bírságra is számíthat.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei olyan autósokat állítottak meg Kazincbarcikán, akik fémhulladékot adtak le a közeli fémkereskedőknél. Az ellenőrzésen egy 28 éves férfi hamar fennakadt, ugyanis a kontroll nemcsak az adott napra vonatkozott, hanem a járőrök az elmúlt esztendők leadásait is vizsgálták.

A NAV adatbázisaiból kiderült, hogy a fiatal férfi az elmúlt két évben több mint 13 tonna fémkereskedelmi engedélyköteles anyagot és akkumulátort adott le. Kiderült továbbá az is, hogy a fémhulladékok nem a saját ingatlanján keletkeztek, hanem azokat az általa elvégzett munkákért cserébe, gyakorlatilag munkabérként kapta.

A pénzügyőrök a fémkereskedelmi szabályok megsértése miatt indítottak eljárást, a fémbiznisz vége pedig komoly veszteséggel zárult, a „fémbizniszelő” akár négymillió forint bírságra is számíthat.

A fémkereskedelmi szabályok szerint természetes személy saját ingatlanán legfeljebb három köbméter olyan fémhulladékot tárolhat, ami egyértelműen az ingatlanához köthetően keletkezett. Kizárólag saját tulajdonú fémhulladék értékesíthető fémkereskedelmi engedély nélkül fémkereskedő részére, illetve adható át koncesszori fémkereskedőnek. Az ellenszolgáltatásért (pl. ház körüli munkáért, telekrendezésért stb.) cserébe kapott fémhulladék megszerzése felvásárlásnak minősül.

További híreink
Késsel fenyegett a rendőröket egy felsőnyárádi
Késsel fenyegett a rendőröket egy felsőnyárádi
Jogerős ítélet született az ügyben.
Diákolimpia: Borsod volt a legaktívabb
Diákolimpia: Borsod volt a legaktívabb
Rekord a teljes tanévet átívelő eseménysorozaton: megközelítette a 400 ezret a nevezések száma.
Gabona égett Borsodban
Gabona égett Borsodban
A miskolciakkal együtt négy tűzoltóegység oltotta el a lángokat.
Egymillió köbméter vízhez jutottak borsodi holtágak
Egymillió köbméter vízhez jutottak borsodi holtágak
A vízi élővilág fenntartása a cél.
Garázs és étterem ég Mezőkövesden
Garázs és étterem ég Mezőkövesden
Három tűzoltóegység vonult a helyszínre.
Kamion és autó ütközött Borsodban
Kamion és autó ütközött Borsodban
Berente térségében forgalmi akadály van.
Javulnak a tömegsport feltételei Prügyön
Javulnak a tömegsport feltételei Prügyön
Új pálya építése kezdődhet.
Lesodródott az útról egy terepjáró Muhi közelében
Lesodródott az útról egy terepjáró Muhi közelében
Az M30-as autópályán történt a baleset.
Többfunkciós sportpálya épül Szalonnán
Többfunkciós sportpálya épül Szalonnán
Összesen 59 millió forintot költenek a beruházásra.
Bővíteni szeretnék a nyékládházi iskolát
Bővíteni szeretnék a nyékládházi iskolát
Felújításokat is végeznek majd.
Késsel fenyegett a rendőröket egy felsőnyárádi
Késsel fenyegett a rendőröket egy felsőnyárádi
Jogerős ítélet született az ügyben.
Megvert egy férfit a miskolci megállóban
Megvert egy férfit a miskolci megállóban
Az elkövetőt a rendőrök keresik.
Talált bankkártyával fizetett Miskolcon
Talált bankkártyával fizetett Miskolcon
Az elkövetőt keresik a rendőrök.
Tiltott szert használt három borsodi
Tiltott szert használt három borsodi
Mindegyikük ellen vádat emelhetnek.
Őrizetben Fonyód egykori fideszes polgármestere
Őrizetben Fonyód egykori fideszes polgármestere
Két embert már le is tartóztattak hűtlen kezelés miatt.
Körözik a zalai ál-Jézust
Körözik a zalai ál-Jézust
Milliókat csalt ki hiszékeny emberekből.
Betonkeverő okozta egy borsodi halálát
Betonkeverő okozta egy borsodi halálát
Vádat emeltek egy cég ügyvezetője ellen.
Két tiszaújvárosi lakásba is betört
Két tiszaújvárosi lakásba is betört
Szomjas volt a kesznyéteni tolvaj.
NKA-botrány: a NAV hat embert vett őrizetbe
NKA-botrány: a NAV hat embert vett őrizetbe
Egyikük Bús Balázs, Óbuda korábbi fideszes polgármestere.
Paraszolvencia: elítéltek két miskolci orvost
Paraszolvencia: elítéltek két miskolci orvost
Az ügy másodfokon a Debreceni Ítélőtábla előtt folytatódik.