Hirdetés

Robbantással fenyegetőzött a Kneecap kitiltása miatt

MTI | 2025. 07. 25. | 18:19:43
A férfit elfogták a rendőrök. +Videó
Robbantással fenyegetőzött a Kneecap kitiltása miatt
Hamar azonosították (Fotó: rendőrség)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Elfogtak egy fiatal dunaújvárosi férfit, aki az Országháznál való robbantással fenyegetőzött, mert nem tetszett neki, hogy nem jöhet Magyarországra a Kneecap együttes – közölte július 25-én a rendőrség.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a 26 éves elkövető július 24-én írta hozzászólását, miszerint az együttes kitiltása miatt házi készítésű pokolgépet fog robbantani az Országháznál. Még aznap azonosították, és lakhelyén a BRFK nyomozói a Bűnügyi Bevetés Osztály munkatársaival közösen elfogták. Az intézkedés során informatikai eszközöket is lefoglaltak.

A férfi beismerte a bűncselekmény elkövetését, de bővebb vallomást nem tett. A Budapesti Rendőr-főkapitányság őrizetbe vette, és terrorcselekmény elkövetésével fenyegetés miatt indított eljárást ellene.

Kitiltották a Kneecap zenekart Magyarországról
A Sziget Fesztivál szervezői példátlan lépésnek, szükségtelennek és sajnálatosnak tartják az együttes beutazásának megtagadását.
További híreink
Késsel fenyegett a rendőröket egy felsőnyárádi
Késsel fenyegett a rendőröket egy felsőnyárádi
Jogerős ítélet született az ügyben.
Megvert egy férfit a miskolci megállóban
Megvert egy férfit a miskolci megállóban
Az elkövetőt a rendőrök keresik.
Talált bankkártyával fizetett Miskolcon
Talált bankkártyával fizetett Miskolcon
Az elkövetőt keresik a rendőrök.
Tiltott szert használt három borsodi
Tiltott szert használt három borsodi
Mindegyikük ellen vádat emelhetnek.
Őrizetben Fonyód egykori fideszes polgármestere
Őrizetben Fonyód egykori fideszes polgármestere
Két embert már le is tartóztattak hűtlen kezelés miatt.
Körözik a zalai ál-Jézust
Körözik a zalai ál-Jézust
Milliókat csalt ki hiszékeny emberekből.
Betonkeverő okozta egy borsodi halálát
Betonkeverő okozta egy borsodi halálát
Vádat emeltek egy cég ügyvezetője ellen.
Két tiszaújvárosi lakásba is betört
Két tiszaújvárosi lakásba is betört
Szomjas volt a kesznyéteni tolvaj.
NKA-botrány: a NAV hat embert vett őrizetbe
NKA-botrány: a NAV hat embert vett őrizetbe
Egyikük Bús Balázs, Óbuda korábbi fideszes polgármestere.
Paraszolvencia: elítéltek két miskolci orvost
Paraszolvencia: elítéltek két miskolci orvost
Az ügy másodfokon a Debreceni Ítélőtábla előtt folytatódik.