Hirdetés

Szabadult a volt miniszterelnök

| 2025. 08. 04. | 11:33:25
Csaknem 9 és fél évet töltött rács mögött.
Szabadult a volt miniszterelnök
Ivo Sanader
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Elhagyhatta a börtönt augusztus 4-én Ivo Sanader volt horvát miniszterelnök azt követően, hogy letöltette a rá kiszabott büntetés kétharmadát. A szabadlábra helyezésről a Sziszek megyei bíróság döntött.

A 72 éves Ivo Sanadert három bűnügyben ítélték jogerősen összesen 18 évi börtönbüntetésre a Fimi Mediához kapcsolódó korrupciós ügyben, a Planinska néven elhíresült korrupciós perben és a Mol-INA-ügyben vesztegetés miatt. Két másik perben korábban felmentették.

Ivo Sanader csaknem kilenc és fél évet töltött rács mögött, hol előzetes letartóztatásban, hol bírósági ítélet alapján. A horvát büntetés-végrehajtási rendszerben a büntetés felének letöltése után kérhető az idő előtt szabadlábra helyezés, amit leggyakrabban a büntetés kétharmadának letöltése után hagynak jóvá.
Dragan Crnkovic, Sanader ügyvédje korábban közölte: a volt politikus a büntetésének "fennmaradó részét szabadlábon töltheti le bizonyos intézkedések betartása mellett". Mivel a volt miniszterelnök büntetéséből hét év és 15 nap maradt, ebben az időszakban időnként jelentkeznie kell az igazságügyi szerveknél. Ez azt jelenti, hogy csak 2032. augusztus 15-én lesz teljesen szabad ember.

További híreink
Földrengés rázta meg a Fülöp-szigeteket
Földrengés rázta meg a Fülöp-szigeteket
Japánban és Indonéziában cunamiriadót rendeltek el.
Halálos medvetámadás Erdélyben
Halálos medvetámadás Erdélyben
Túlszaporodtak a barnamedvék.
Ukrajnai magyar kisebbség: megállapodtak a jogokról
Ukrajnai magyar kisebbség: megállapodtak a jogokról
Például a szabad nyelvhasználatról.
Újranyitnák a parajdi Erzsébet-bányát
Újranyitnák a parajdi Erzsébet-bányát
A bukaresti igazgatóság dönt.
Orosz drón zuhant egy román panelházra
Orosz drón zuhant egy román panelházra
A robbanás és tűz után 70 személy menekült ki az épületből.
XIV. Leó: a mesterséges intelligenciát „le kell fegyverezni”
XIV. Leó: a mesterséges intelligenciát „le kell fegyverezni”
Nincsen algoritmus, amely erkölcsileg elfogadhatóvá teheti a háborút – áll a pápai pásztorlevélben.
Csak együtt boldogulhatunk – hangzott el Csíksomlyón
Csak együtt boldogulhatunk – hangzott el Csíksomlyón
A zarándokok között volt Sulyok Tamás köztársasági elnök is.
Háromszázezer magyar együtt ünnepel
Háromszázezer magyar együtt ünnepel
Százezreket várnak Csíkszeredába.
Közös lánggyújtásra hívják a világ magyarjait
Közös lánggyújtásra hívják a világ magyarjait
Június 4-én, a nemzeti összetartozás napján.
Magyar Péter Donald Tuskkal tárgyal Lengyelországban
Magyar Péter Donald Tuskkal tárgyal Lengyelországban
A magyar miniszterelnök Varsóba ment.