Több százan tüntettek Miskolcon

Több százan tüntettek Miskolcon, az Erzsébet téren a gyülekezési törvény szigorítása ellen április 8-án, kedden.
A késő délutánra, a budapesti eseményekkel párhuzamosan, meghirdetett demonstrációt az aHang helyi szervezete, a miskolci aPont szervezte.
Az esemény célja a gyülekezési jog melletti kiállás volt, és a most bevezetett szigorítások elleni tiltakozás. Mint elhangzott, a hatalom szorult helyzetében elkezdte visszanyesni a gyülekezési jog szabályait, hogy tetszése szerint korlátozhassa, és szigorúan büntethesse a számára kellemetlen tüntetéseket.
A tüntetésen felszólalt Sikoparija Lujza, az aHang Borsod-Abaúj-Zemplén megyei koordinátora, aki elmondta, a passzív kesergés helyett itt az idő az aktív cselekedetnek. Kiemelte azt is, hogy ha a gyermeknek a megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéséhez való joga alapvető jogok ütközése esetén - az élethez való jog kivételével - minden más alapvető jogot megelőz, akkor szerinte ez esetben az egész kormányzat működése alkotmányellenes.
Gyenes Gábor, az aHang helyi csoportjának, a miskolci aPont-nak a vezetője beszédében azt hangsúlyozta, hogy a gyülekezési törvény szigorítása mutatja meg a legjobban, hogy szorult helyzetben van a hatalom.
"Szorult helyzetben van, mert az elmúlt időszak megmutatta, hogy meztelen a király: a korábbi toposzokkal szemben kiderült, hogy alkalmatlanok a kormányzásra. Az önző tolvaj politika, és az EU védernyőjének megszűnése megmutatta, hogy az elherdált és ellopott pénz nagyon hiányzik a magyar gazdaságból, nem bírnak el az inflációval, az elszegényedéssel." - mondta el Gyenes Gábor.
Beszédet mondott továbbá Nagy Bresalio, a miskolci aPont aktivistája, Szűcs Tamás egykori tanár és Varga Andrea, a Padtársak képviselője.
Emellett a tüntetésen bemutatták azt a frissen indított petíciót is, amely a „faluprogram" néven futó kezdeményezés ellen irányul. A miskolci aPont szerint ez a program nem jelent valós segítséget a kistelepüléseknek, hanem az intézményesített szavazatvásárlás egy újabb formája, amely a valódi fejlesztések és rendszerszintű megoldások helyett rövid távú kampánycélokat szolgál.




























