XXX
Nyárról nyárra bővül azon cikkek száma, amely a lakás levegőjének lehűtéséhez való legjobb tippeket sorakoztatja fel azoknak, akik szeretnék minél kellemesebben eltölteni a nyári kánikulát otthonukban is.
Mi azt mondjuk, ennél sokkal jobb, ha a beltéri levegő fel sem melegszik igazán! Nézzük, ezt hogyan lehet megvalósítani! A Hozo hőszigetelés webáruház grafitos hőszigetelő rendszere tökéletes megoldást kínál.
A válasz egyetlen dolog: az, hogy a benti levegőt nem engedjük ki, illetve a kinti hőmérsékletet nem engedjük be. Ha a meleg levegő felől közelítjük meg a dolgot, akkor azt mondhatjuk, hogy télen igyekszünk bent tartani, nyáron azonban inkább kint szeretjük.
De hogyan valósítható ez meg? Nem lesz jó válasz az, hogy nem szellőztetünk, hiszen a hatékonyan kivitelezett gyors légfrissítés elengedhetetlen. A megoldást a megfelelő minőségű nyílászárók, valamint a szakszerűen, kiváló hőszigetelő anyagokkal kivitelezett hőszigetelés fogja jelenteni.
Alapvetően a falak mindkét oldalán megvalósítható a szigetelés, azonban kedvezőbb feltételekre számíthatunk a kívülről történő megvalósítás esetén. Ehhez természetesen arra is szükség van, hogy megfelelő szigetelőanyagot, valamint vele kompatibilis további anyagokat válasszunk. A problémára megoldást kínálnak a komplett hőszigetelő rendszerek, amelyek a Hozo hőszigetelés webáruház kínálatában is elérhetőek.
A leggyakrabban választott szigetelőanyag a polisztirol, más néven hungarocell. Ugyan nem ennek a legjobbak a tulajdonságai, viszont kedvező ár-érték arányt biztosítanak. Jobb képességű anyag a grafitos polisztirol, hiszen vékonyabb rétegben használva is elérhetjük ugyanazt a hatékonyságot, mint a hagyományos változat esetében. A hungarocellnek többféle típusa is van, így más környezetben is alkalmazható, például lépésálló kivitelben tökéletes megoldás a padló szigetelésére is.
Az egyik legjobb döntés a kőzetgyapot, ami tűzálló és kiváló páradiffúziós képességgel rendelkezik, így vele könnyen elkerülhető a dunsztos hatás.
Az, hogy milyen vastag szigetelés mellett döntünk, függ attól, hogy milyen eredményeket szeretnénk elérni, ahogy az anyag típusa is befolyásolja ezt. Ahogy említettük, a grafitos polisztirol esetében például vékonyabb kivitellel garantálhatjuk ugyanazt a szintű hőszigetelő képességet, mint amire a sima hungarocell képes.
Alapvetően azt elmondhatjuk, hogy nem árt kicsit túltervezni a szigetelést. Ahogy változnak az energiahatékonysággal kapcsolatos irányelvek, úgy módosulnak a szigetelés vastagságára vonatkozó javaslatok is. Mivel ez egy hosszú távú befektetés, jobb, ha nem ezen spórolunk.