Dudaszós triplával nyertek a franciák Miskolcon

borsodihir.hu

2019.10.31. 07:30

(Fotó: dvtk.eu)

Kikapott a DVTK.

A dudaszó pillanatában esett hárompontos kosárral 72-71-re kikapott az Aluinvent DVTK a vendég francia Basket Landes csapatától október 30-án a női kosárlabda Európa Kupa harmadik fordulójában.

A diósgyőriek a záró negyedben a maguk javára fordították az állást, ám kétpontos vezetésüknél az utolsó 3 másodpercre a Landes támadhatott. Időkérés után sikerült dobóhelyzetet kialakítani, és a triplával a franciák győztek.

A magyar csapat három fordulót követően egy győzelemmel és két vereséggel áll a PEAC-Pécset is felvonultató H csoportban.

Aluinvent DVTK - Basket Landes 71-72 (15-17, 21-20, 20-18, 15-17)
Miskolc, Generali Aréna 1000 néző. Játékvezetők: Tomov (bolgár), Vujicić (montenegrói), Katić (horvát).
DVTK: Szücs R. 5, Škorić 2, Walker-Kimbrough 21/9, Goree 17, Morrison 11/6. Csere: Pusztai 5/3, Zele 5/3, Kányási 3/3, Kiss A. 2. Vezetőedző: Cziczás László.
Basket Landes: Dumerc 15/3, Suarez, Ayim 16, Hejdova 11/9, Gaye 17. Csere: Touré 2, Paget 5/3, Plouffe 2, Mbuyamba 4. Edző: Julie Barennes

MESTERMÉRLEG

Cziczás László: - Sajnálom a vereséget, mert ez a szurkolótábor megérdemelte volna, hogy boldogan menjen haza. Én nagyon büszke vagyok a játékosaimra, óriásit küzdöttek ma. Többször jöttünk fel 5-7 pontos hátrányból, ami tartást mutat. Sérülések tizedelnek minket, ma Pusztai Petra alig tudott játszani, így a még a nemrég felépült Katona Szidónia is pályára került. Gratulálunk az ellenfélnek, de nem dőlünk a kardunkba, mert mindent kiadtunk magunkból.

Julie Barennes: - Rendkívül kemény meccsen sikerült győzni, emiatt nagyon boldogok vagyunk. Nagyszerű élmény volt ilyen atmoszférájú csarnokban játszani, nehéz lesz a decemberi visszavágó.