A Diósgyőr minden lényegi dolgot elrendezett félóra alatt

| 2021. 11. 29. | 15:43:00
A DVTK hozta a „kötelezőt”, és második az NB II-ben.

Az NB II-es labdarúgó-bajnokság 18. fordulójára került sor november 28-án. Azt ezt megelőző körben a Soroksárral döntetlent játszó (1–1) DVTK a bajnoki szezon eddigi sötét lovát fogadta hazai pályán, az FC Ajkát. Az ajkai azért számítanak sötét lónak, mert rendkívül kiszámíthatatlan a teljesítményük – van, hogy bravúros győzelmet aratnak, van, hogy nagy meglepetésre kikapnak.

A Diósgyőr ezúttal nem bízott semmit a véletlenre, Horváth Zoltán parádés megmozdulásával már a 6. percben vezetést szereztek. Folyamatosan a piros-fehérek uralták a játékot, melynek meg is lett az újabb gyümölcse, a 31. percben Könyves Norbert duplájára növelte a hazaiak előnyét. A DVTK a második félidőre sem ült rá a magabiztos előnyére, hajtott, küzdött, megvoltak a helyzetei is a csapatnak, gól azonban már nem született, 2–0-ra győzött a Diósgyőri VTK.

1. Vasas FC 18 11 4 3 33–13 +20  37
  2. Diósgyőri VTK 18 10 6 2 34–17 +17  36
  3. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 18 9 5 4 23–11 +12  32
  4. Kecskeméti TE 17 9 5 3 25–14 +11  32
  5. Szombathelyi Haladás 17 9 4 4 20–11   +9  31
  6. Dorogi FC 18 8 3 7 19–24   –5  27
  7. Nyíregyháza Spartacus 18 7 6 5 24–23   +1  27
  8. BFC Siófok 18 6 9 3 23–19   +4  27