A negyedik negyedben bukta el a Sopron elleni rangadót a Diósgyőr

| 2021. 12. 06. | 11:46:00
A miskolci kosarasok szinte végig vezettek.

A DVTK a honi női kosárlabda-bajnokság 10. fordulójában a Sopornt fogadta hazai csarnokban december 5-én.
Az első negyedben egyszer, 7–5-nél engedte át az előnyt a Sopronnak, viszont hamar vissza is vette, és végül 13–11-re megnyerte az első negyedet. A folytatásban aztán Sopron beragadt, a Diósgyőr ezt pedig ki is használta és 15–13-as vezetése után egy 7–0-s szakasszal már kilenccel ment ellenfele előtt. A nagyszünetre végül a vendégek összekapták magukat, és noha 31–20-ra is vezetett a Diósgyőr a pihenőre 35–30 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után a harmadik negyedben a vendégek 41–41-nél egyenlíteni tudtak, de az utolsó játékrészre még ezután is hatpontos miskolci vezetéssel fordulhattak a felek (51–45). Végül az utolsó tíz percben a DVTK mintha elfáradt volna, mindössze öt pontot dobtak a miskolci hölgyek, míg a Sopron összekapta magát, fordítani tudott, és 61–56-ra győzött a rangadón.