1,4 millió forinttal vertek át egy ózdit

Nagyobb kárt okozó csalás bűntett gyanúja miatt indult eljárás ismeretlen tettes ellen, miután egy ózdi lakost internetes befektetési ajánlattal tévesztett meg - adta hírül a rendőrség.
Az elkövető február 5–27. között egy közösségi oldalon megjelentetett, dolláralapú befektetési ajánlattal vette rá a sértettet az átutalásra. Az ajánlat 21 százalékos hozamot ígért, és a jelentős nyereség meggyőzte a sértettet.
A magát ügyintézőnek kiadó csaló egy megküldött bankszámlára irányította az utalásokat. A sértett három részletben közel másfél millió forintot utalt át. A sértett nem kapta vissza a befektetett összeget, valamint az ígért hozamot, így a tettes 1 millió 421 ezer forint kárt okozott.
A rendőrség nagyobb kárt okozó csalás bűntett gyanúja miatt folytat eljárást.
A rendőrség kéri a polgárokat, hogy:
- Kezeljék mindig fenntartásokkal a túl magas hozamot ígérő befektetési hirdetéseket!
- Ne kattintsanak gyanús SMS-ben vagy e-mailben érkező linkekre!
- Soha ne adják meg banki adataikat ismeretlen weboldalakon!
- Ha szokatlan banki tranzakciót észlelnek, azonnal értesítsék a pénzintézetet!
- A szolgáltatók nem küldenek olyan üzenetet, amelyben adategyeztetésre vagy azonnali kattintásra kérik az ügyfeleket.





















































