Hirdetés

A Temut 200 millió euróra büntették

| 2026. 05. 28. | 14:16:43
Hamis árukat forgalmaznak.
 A Temut 200 millió euróra büntették
Vámot vetnek ki az EU-n kívüli webáruházból rendelt termékekre (Fotó: Illusztráció/Cívishír)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Az Európai Bizottság 200 millió euróra büntette a Temu kínai webáruházat, mivel a véleménye szerint a vállalat nem azonosította, elemezte és nem értékelte alaposan a platformján elérhető illegális termékek rendszerszintű kockázatait, valamint az ebből eredő, az Európai Unió fogyasztóit érő károkat - tájékoztatott a brüsszeli testület csütörtökön.

Az Európai Bizottság szerint az online piacteret üzemeltető Temu megsértette a digitális szolgáltatásokról szóló uniós jogszabályt (DSA) azzal, hogy kockázatértékelése nem felel meg az abban foglalt szabványoknak, így a fogyasztók nagy valószínűséggel továbbra is találkozhatnak illegális termékekkel a webáruház oldalán.

További híreink
Az egygyerekes családok átlag alatti életszínvonalon élnek
Az egygyerekes családok átlag alatti életszínvonalon élnek
A gyermek nélküliek reáljövedelme csak 50 százalékkal nőtt 2010 óta.
Magyar: akár 7 százalék is lehet költségvetési hiány
Magyar: akár 7 százalék is lehet költségvetési hiány
A pénzszórások leállítása jelentősen javíthatja a helyzetet - mondta.
Kazincbarcika fizeti a legtöbbet az államnak
Kazincbarcika fizeti a legtöbbet az államnak
Megjelent a Magyar Közlönyben.
Többe kerülnek júliustól a temus rendeléseink
Többe kerülnek júliustól a temus rendeléseink
A vámot nem csomagonként, hanem az egy csomagban található termékkategóriák után kell megfizetni.
Százhetvenezer autós nem fizetett
Százhetvenezer autós nem fizetett
Nem érdemes halogatni az ügyintézést.
Téli cipőt hív vissza az ALDI
Téli cipőt hív vissza az ALDI
Határérték feletti vegyi anyagok lehetnek benne.
Augusztusban kifizethetik az iskolakezdési támogatást
Augusztusban kifizethetik az iskolakezdési támogatást
Ám úgy tűnik, nem mindenki ugyanannyit kap majd.