A döntőért játszhat a Diósgyőr

mti/dvtk.eu | 2024. 03. 31. | 09:35:11
Érvényesült a papírforma.
A döntőbe jutásért folytathatják a diósgyőri hölgyek (Fotó: dvtk.eu)

Az alapszakasz-győztes Diógyőr és a Szekszárd is nyert szombaton a női kosárlabda NB I negyeddöntőjének második összecsapásán, így teljessé vált az elődöntősök névsora.

Az ELTE BEAC az első felvonásban még tartotta a lépést Völgyi Péter vezetőedző miskolci együttesével, a félidőre viszont 21 ponttal elléptek a vendégek, ezt az előnyt pedig 40 pontra növelték a mérkőzés végéig. A meccs legeredményesebb játékosa a DVTK montenegrói légiósa, Milica Jovanovic volt 21 ponttal, hét lepattanóval és egy gólpasszal.

Eredmény:
negyeddöntő, 2. mérkőzés:
E.ON ELTE BEAC - DVTK Hun-Therm 47-87 (20-21, 3-23, 14-27, 10-16)
Budapest, Gabányi László Sportcsarnok, 200 néző. Játékvezetők: Farkas Gábor, Gombos Márk, Csák Máté Károly.
BEAC: Angyal 10/3, Morgan 10, Gábor 5/3, Tóth F. 5/3, Ozola 6. Csere: Juhász 2, Katona 2, Milkovics 6/6, Zsámár 1, Szauter Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.
DVTK: Aho T. 6, Aho N. 2, Kányási 6/6, Jovanović 21/12, Grigalauskytė 6. Csere: Charles 14/9, Lelik 16/12, Tadić 6, Tenyér 1, Oláh 6/6, Vég-Dudás 3.
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0, a Diósgyőr javára

A másik mérkőzésen: TFSE-MTK - TARR KSC Szekszárd 75-83 (25-19, 21-20, 9-25, 20-19)
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0, a Szerkszárd javára.