Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A tocilizumab lehet a Richter új sikerkészítménye

civishir.hu | 2025. 03. 28. | 09:48:56
Számos betegség kezelésére alkalmazható.
A tocilizumab lehet a Richter új sikerkészítménye
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A Richter Gedeon Nyrt. bejelentette, hogy az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) befogadta a RoActemra® bioszimiláris tocilizumab termékjelöltre vonatkozó törzskönyvi kérelmét – fejlesztési kód RGB-19. A tocilizumab az első, IL-6 jelátvitelt gátló biológiai készítmény, amely a rheumatoid arthritis, a juvenilis idiopátiás arthritis, a juvenilis idiopátiás polyarthritis, az óriássejtes arthritis, a citokin felszabadulási szindróma és a COVID-19 kezelésére alkalmazható.

A Richter egy átfogó analitikai és klinikai adatcsomagot nyújtott be, ami egy farmakokinetikai és farmakodinámiás (PK/PD) Fázis I vizsgálat eredményei mellett egy több központban rheumatoid arthritisben szenvedő betegek bevonásával végzett Fázis III klinikai vizsgálat adatait tartalmazza. Az adatcsomag alapján a Richter által fejlesztett tocilizumab a vizsgálatba bevont populációra nézve a referencia terméknek megfelelő eredményt mutat PK, PD, hatásosság, gyógyszerbiztonság és immunogenicitás tekintetében. A teljes adatcsomag képezi a bioszimiláris készítmények engedélyezésének az alapját az originátor valamennyi terápiás indikációja esetében.

Az RGB-19 a Richter és a japán Mochida Pharmaceutical Co., Ltd. közös fejlesztése.

– A bioszimiláris tocilizumab törzskönyvi kérelmének benyújtása az EMA-hoz egy újabb mérföldkő a Richter számára a megfizethető gyógyszerek portfoliójának kiépítésében. A bioszimiláris jóváhagyása betegeink széles körének biztosítja Európában a hozzáférést ehhez a fontos biológiai készítményhez – mondta el Dr. Bogsch Erik, a Richter Biotechnológiai Üzletágának vezetője.

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
További híreink
Fontos fejlesztések előtt áll Felsőzsolca
Fontos fejlesztések előtt áll Felsőzsolca
Játszópark épül, utcát újítanak fel és kamerákat is telepítenek.
Esőért fohászkodnak az őszi vetések
Esőért fohászkodnak az őszi vetések
A fejlődésnek indult növényeknek kellene a csapadék.
Költsön okosan: mérlegeljen a vásárlás előtt!
Költsön okosan: mérlegeljen a vásárlás előtt!
A fogyasztóvédők a tudatosságra hívják fel a figyelmet.
Ellenőrizze az szja-bevallási tervezetét!
Ellenőrizze az szja-bevallási tervezetét!
Néhány kattintással jóváhagyható.
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
A szabályszegők akár 15 millió forintos bírságra is számíthatnak.
Nem drágul a tojás húsvétra
Nem drágul a tojás húsvétra
A kereslet Magyarországon kis mértékben mérséklődött.
Csökkennek a vállalkozások adminisztrációs terhei
Csökkennek a vállalkozások adminisztrációs terhei
Bővül a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara feladatköre.
Életmódváltás kezdőknek
Életmódváltás kezdőknek
Hogyan indulj el a tudatos változás útján?
Hirdetés