Hirdetés

Átadták a Kazincbarcikai Vízi Komplexumot

Borsodihír | 2025. 12. 09. | 14:54:53
Új lépték a sport és a közösség szolgálatában.
Átadták a Kazincbarcikai Vízi Komplexumot
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ünnepélyes keretek között, több száz vendég részvételével adták át december 9-én a Kazincbarcikai Vízi Komplexumot. A város zöldövezetében, a csónakázótó mellett, közvetlenül a Bükk lábánál fekvő modern, a mai kor minden elvárásának megfelelő létesítményben a FINA-szabványnak megfelelő 20-szor 50 méteres úszómedence, két tanmedence, kültéri úszómedence, wellness részleg, száz fő befogadására alkalmas rendezvényterem és a hozzájuk kapcsolódó kiszolgáló helyiségek kaptak helyet. A három év alatt két ütemben elkészült komplexum az elmúlt 20 év legjelentősebb kazincbarcikai beruházása, egyben új lépték a sport és a közösség szolgálatában, hiszen a helyieken kívül a közelben élőket várják, akár csak úszni szeretnének, akár a vizes sportokat próbálnák ki.

Az ünnepélyes átadó fogadással vette kezdetét, majd teljesen megtelt a tágas lelátó – a közönség elsőként a KSK Kazincbarcikai Sport Központ – Delfin Vízisport Klub reménységeit köszönthette: ifjú úszókat és vízilabdázókat, akiknek otthonául szolgál az uszoda, majd rövid imázsfilm mutatta be a projekt megvalósulását, és arra is kitértek, ennek koronája a strandfejlesztés lenne, ami határozott szándéka a városvezetésnek, hiszen így komplex turisztikai attrakciót tudnának kínálni. 

Kemény Dénes, a 2000 és 2008  között a magyar vízilabda-válogatottal három olimpiai aranyat szerző volt szövetségi kapitány a közelmúltban Kazincbarcikára látogatott, majd a bejárást követően elmondta, az új komplexum országos szinten is egyedülálló, példamutató fejlesztés, amivel perpillanat csak a Duna Aréna vetekedhet az országban.

Gunther Zsolt, Ybl-díjas építész, a 3H építésziroda alapítója és tervezője, aki csapatával megálmodta az épületet, kitért rá, az uszoda csak kívülről fehér, ha közelebb megyünk hozzá, feltárulnak a színek, amivel illeszkedik a Kolorcity alapelképzeléséhez. Kiderült az is, a tervezési folyamat során folyamatosan egyeztettek az igényekről az önkormányzattal és a Delfin Vízisport Klubbal.

Demeter Zoltán, a térség országgyűlési képviselője (Fidesz) elismerését fejezte ki a fejlesztésben részt vevőknek, Kósz Zoltán olimpiai bajnok vízilabdázó pedig saját példájával emlékeztetett rá: az ő szüleinek Budapestre kellett költöznie ahhoz Baranya megyéből, hogy vidéken az ő tehetsége ne kallódjon el. Erre – mint mondta – Kazincbarcikán nem lesz szükség, hiszen rendelkezésre áll az új komplexum. Selmeci Attila, a Magyar Úszó Szövetség alelnöke jövőbe látó üzenettel érkezett: mint mondta, a kazincbarcikai komplexum mindent tud, így edzőtáborokon túl – a legkorszerűbb technika révén – országos bajnokságoknak és nemzetközi megmérettetéseknek is színtere lehet.

Kruppa László, a BorsodChem Zrt. vezérigazgatója köszöntő beszédében elhangzott, 11 évvel ezelőtt hosszú távú együttműködési megállapodást kötöttek az önkormányzattal, hiszen egyrészt Kazincbarcika a cég otthona, másrészt a térség legnagyobb munkáltatójaként társadalmi felelősségvállalásuk töretlen: támogatják a látványcsapatsportokat, a vízi komplexum beruházásához pedig 6,5 milliárd forinttal járultak hozzá. (A teljes fejlesztés 9,5 milliárd forintba került – a szerk.)

Szitka Péter polgármester az ünnep fényét nem elvéve ugyan, de emlékezett a nehézségekre is: felidézte a beruházás rögös útját – mint ismeretes, a Magyar Vízilabda Szövetség a komplexum kapcsán kihátrált az együttműködésből, ami Kazincbarcika számára komoly anyagi veszteséggel járt, ám a helyi álom így is megvalósul: az állam, a BorsodChem, az önkormányzat és a KSK Delfin Vízisport Klub támogatásának köszönhetően. Hangsúlyozta: a fiatalságban a jövő és Hajrá, Barcika! szurkolásra biztatta a jelen lévő sportolókat és a lelátón ülő hozzátartozókat is.

Szőke Gábor Miklós kortárs szobrászművész alkotásaival a beruházásban résztvevők áldozatos munkáját köszönték meg, köztük a kivitelező FK Raszter Zrt. képviseletében Tengeri Demkó Lászlónak és Sztupák Péter volt alpolgármesternek, ötletgazdának. Polgármesteri elismerést kapott Halász Béla, a Delfin Vízisport Klub vezetője.

Az uszodát a történelmi egyházak képviselői megáldották, majd Kazincbarcika szülötte, a népszerű előadó, Deniz és Orsovai Reni szórakoztatta a vendégeket. A Budapest Honvéd szinkronúszóinak és delfinek bemutatója zárta az események sorát, december 10-től pedig a nagyközönség számára is nyitva áll a vízi komplexum.

– BCSH –

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
További híreink
Ittas, bódult sofőrök Borsodban
Ittas, bódult sofőrök Borsodban
Volt, amelyik balesetet is okozott.
Fejlesztésre készülnek Kondón
Fejlesztésre készülnek Kondón
Pályázaton várják az ajánlatokat.
Garázs és autó égett Szuhakállón
Garázs és autó égett Szuhakállón
Az Izsó Miklós utcába riasztották a tűzoltókat.
Szóvá tette a hangos zenét; nagyon megverték
Szóvá tette a hangos zenét; nagyon megverték
Egy borsodi településen történt az erőszak.
Fának ütközött egy autó Szentistvánbaksánál
Fának ütközött egy autó Szentistvánbaksánál
Mentő is érkezett a helyszínre.
Gyönyörű ragadozót mentettek a borsodi rendőrök
Gyönyörű ragadozót mentettek a borsodi rendőrök
Átadták a nemzeti park munkatársainak.
Nettó 768 millióból teszik rendbe a barlangfürdőt
Nettó 768 millióból teszik rendbe a barlangfürdőt
Eredményes lett a miskolci önkormányzat közbeszerzése.
Őrizetbe vették a mezőkövesdi drognagyit
Őrizetbe vették a mezőkövesdi drognagyit
Az unokáját ideiglenesen kiemelték a családból.
Több rendőr lesz Encs utcáin
Több rendőr lesz Encs utcáin
Fokozott ellenőrzés.
Közmunkára küldenék a borsodi állatkínzót
Közmunkára küldenék a borsodi állatkínzót
Hónapokon át megkötve tartotta, éheztette a kutyát.
Borult, párás, ködös idő vár a borsodiakra
Borult, párás, ködös idő vár a borsodiakra
Az átlagosnál enyhébb idő lesz.
Kézi-vb: ki-ki meccs a házigazda hollandokkal
Kézi-vb: ki-ki meccs a házigazda hollandokkal
Nehéznek ígérkezik a magyarok számára a negyeddöntő.
Kézilabda-vb: egygólos vereség a dánoktól
Kézilabda-vb: egygólos vereség a dánoktól
Következik a négy közé jutásról döntő meccs.
Drámai végjátékban kaptak ki a diósgyőriek
Drámai végjátékban kaptak ki a diósgyőriek
A DVTK hazai pályán fogadta a DEAC együttesét.
A Kazincbarcika nagyot küzdött Győrben
A Kazincbarcika nagyot küzdött Győrben
A második félidőben feljavult a Barcika, szépített, de nem bírta a hajrát.
Magabiztos DVTK-győzelem Miskolcon
Magabiztos DVTK-győzelem Miskolcon
A Sopron együttesének esélye sem volt.
Emberelőny és Acolatse: ez döntött
Emberelőny és Acolatse: ez döntött
A Nyíregyháza az első félidőben fölényben futballozott, mégis a DVTK együtteséé lett a három pont.
Kézilabda-vb: negyeddöntőbe jutottak a magyarok
Kézilabda-vb: negyeddöntőbe jutottak a magyarok
Elég volt hozzá a Japán elleni döntetlen.
Ázsiát is meghódította a magyar találmány
Ázsiát is meghódította a magyar találmány
A Föld legtávolabbi szegleteibe is elviszi Magyarország jó hírét - így az államtitkár.
Miskolcon keleti rangadó vezeti fel a fordulót
Miskolcon keleti rangadó vezeti fel a fordulót
A két csapatot egy helyezés és egy pont választja el egymástól.
Meghalt a korábbi válogatott kézilabdázó
Meghalt a korábbi válogatott kézilabdázó
Többször gólkirály is volt.
Három gólt kapott a Kazincbarcika
Három gólt kapott a Kazincbarcika
Továbbra is utolsó helyen a borsodi csapat.