Hirdetés

Bajnokok Ligája: megvédte címét a Paris Saint-Germain

MTI | 2026. 05. 30. | 21:04:07
Hatvanezren nézték a mérkőzést a Puskás Arénában, Budapesten.
Bajnokok Ligája: megvédte címét a Paris Saint-Germain
A győztes Paris Saint-Germain játékosai ünnepelnek (Fotó: MTI/Illyés Tibor)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.

A telt házas Puskás Arénában rendezett találkozó ötödik percében Kai Havertz góljával a londoni csapat került előnybe, a második félidő derekán pedig az aranylabdás Ousmane Dembélé büntetőből egyenlített. A folytatásban és a hosszabbításban aztán nem esett több gól, így tizenegyespárbaj döntött, ebben pedig a francia együttes bizonyult jobbnak.

A PSG története során másodszor hódította el a BL-trófeát, míg az Arsenal 2006 után a második fináléját is elvesztette a legrangosabb európai kupasorozatban.

Luis Enrique, a Paris Saint-Germain vezetőedzője emeli magasba a bajnoki trófeát (Fotó: MTI/Hegedüs Róbert)

A mérkőzés előtti percekben a The Killers zenekar adott rövid koncertet, a produkciót pedig mindkét szurkolótábor nagy tapssal jutalmazta. A csapatok bevonulásakor a drukkerek kerültek főszerepbe, mindkét tábor látványos és kreatív élőképpel fogadta a kedvenceit. A kezdőrúgást az Arsenal végezte el, mégpedig ritkán látható módon, Rice ugyanis egy dekázás után az égbe rúgta a labdát, ezt Magyarországon gyertyának nevezik a futballban.

Az első percekben az angolok számára alakultak jól a szituációk, egy ilyen után Havertz megszerezte a vezetést a londoni együttesnek. A gólt követően az addig sem kiegyenlített labdabirtoklási arány még inkább a PSG felé mozdult el, nagyjából húsz perc után 78-22 százalék volt ez a mutató. Hiába volt azonban többet a labda a franciáknál, igazi veszélyt nem tudtak kialakítani, az Arsenal ugyanis nagyon fegyelmezetten állt vissza saját térfelére, amikor pedig kialakulhatott volna érdemi esély, Kvarachelia és Doué túlságosan megbonyolította a saját dolgát, a védők pedig tisztáztak.

Ivószünet és Szafonov kapus kisebb fejsérülése miatt sokat állt a játék a félidő derekától a 30. percig, de a meccs képe a folytatásban sem változott. Az Ágyúsok ritkán jutottak túl a félpályán, de amikor igen, akkor is hamar labdát veszítettek. Hátul viszont elképesztően stabil volt a londoni együttes, amely a védekezésével meglehetősen nehéz feladat elé állította a PSG mégoly gyors és kreatív, technikailag rendkívül magasan képzett futballistáit. A szünetig Fabián Ruiz tesztelte még Raya kapust egy kissé kiszorított helyzetből leadott jó lövéssel, az utolsó percben pedig a játékvezető már nem engedte elvégezni a szögletet az Arsenalnak, mert úgy ítélte meg, hogy Saka húzza az időt.

Ousmane Dembélé, a Paris Saint-Germain játékosa (Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt)

Fordulás után valamivel kiegyenlítettebbé vált a játék, de hiába ment előre többször a londoni csapat, Havertz és Trossard sokszor nem értette meg egymást, a német csatár megoldásai ráadásul legtöbbször nem jöttek be, védőjétől pedig nem igazán tudott megszabadulni, így a rá felívelt labdák is elvesztek. A PSG támadásban igyekezett a kreatív játékosai bevonni, így kombinatív akciókkal feltörni a rivális védelmet, amelybe a franciák akciói esetén Rice és Lewis-Skelly is egészen mélyen betagozódott.

Ők sem segíthettek azonban, amikor a Kvarachelia buktatásáért megadott büntetőt az aranylabdás Dembélé kíméletlenül bevágta Raya kapujába. Az egyenlítésre kettős cserével reagált az Ágyúsok mestere, Mikel Arteta, aki aztán nagyjából negyedóra múlva újabb két friss futballistát küldött a pályára, Luis Enrique ekkor cserélt először. A rendes játékidő leteltéig a néhány helyzet ellenére nem esett gól, következett a hosszabbítás.

A ráadásnak már Dembélé nélkül vágott neki a PSG, az aranylabdást sérülés miatt kellett lecserélni. Néhány helyzet mindkét kapu előtt kialakult a hosszabbításban, gól viszont nem esett, így következett a tizenegyespárbaj. Ebben először a londoniak részéről a második párban Eberechi Eze rontott, Raya azonban rögtön ezután kivédte Nuno Mendes próbálkozását. Az ötödik párig nem jött újabb hiba, vagy védés, ott viszont párizsi részről Beraldo kíméletlen volt, a londoniaknál viszont Gabriel a kapu fölé bombázott.

Bajnokok Ligája, döntő:
Paris Saint-Germain – Arsenal 1–1 (0–1, 1–1, 1–1) – tizenegyesekkel 4–3
Budapest, Puskás Aréna, v: Daniel Siebert (német)
gólszerzők: Dembélé (65.), illetve Havertz (6.)
sárga lap: Joao Neves (95.), Nuno Mendes (118.), illetve Mosquera (47.), Saka (54.), Gyökeres (98.), Rice (103.)
Paris Saint-Germain: Szafonov - Hakimi, Marquinhos (Zabarnyi, 105.), Pacho, Nuno Mendes - Joao Neves, Vitinha (Lucas Beraldo, 105.), Fabián Ruiz (Zaire-Emery, 96.) - Doué, Dembélé (Ramos, 96.), Kvarachelia (Barcola, 83.)
Arsenal: Raya - Mosquera (Timber, 66.), Saliba, Gabriel, Hincapié - Rice, Lewis-Skelly (Zubimendi, hosszabbítás előtt) - Saka (Madueke, 83.), Ödegaard (Gyökeres, 66.), Trossard (Martinelli, 83.) - Havertz (Eze, hosszabbítás előtt)

További híreink
Foci-vb: megszületett az első nagy meglepetés!
Foci-vb: megszületett az első nagy meglepetés!
A legnagyobb esélyes nem tudta legyőzni a Zöld-foki-szigeteket.
A DVTK-nál bemutatták a teljes szakmai stábot
A DVTK-nál bemutatták a teljes szakmai stábot
Hétfőn már labdás edzés szerepelt a programban.
Amerika legnépszerűbb csapata 53 év után bajnok
Amerika legnépszerűbb csapata 53 év után bajnok
Manhattanben vasárnap reggelig tartott az ünneplés.
Foci-vb: lejátszották az első nagy meccset
Foci-vb: lejátszották az első nagy meccset
Nem bírtak egymással a csapatok.
DVTK: Jurek megy, Babinszki érkezhet
DVTK: Jurek megy, Babinszki érkezhet
Sajtóértesülés szerint a miskolciak átengedik Jureket az MTK-nak.
Foci-vb: az egyik társházigazda nyert, a másik remizett
Foci-vb: az egyik társházigazda nyert, a másik remizett
Világsztárok a fellépők között és a lelátón.
Marad Diósgyőrben a saját nevelésű hátvéd
Marad Diósgyőrben a saját nevelésű hátvéd
Negyedik szezonját kezdő ősszel a csapatban.
Máris kezdődik a Diósgyőr felkészülése
Máris kezdődik a Diósgyőr felkészülése
A felkészülési programban az előzetes tervek szerint hat találkozó szerepel.
Foci-vb: megszületett az első nagy meglepetés!
Foci-vb: megszületett az első nagy meglepetés!
A legnagyobb esélyes nem tudta legyőzni a Zöld-foki-szigeteket.
A DVTK-nál bemutatták a teljes szakmai stábot
A DVTK-nál bemutatták a teljes szakmai stábot
Hétfőn már labdás edzés szerepelt a programban.
Foci-vb: lejátszották az első nagy meccset
Foci-vb: lejátszották az első nagy meccset
Nem bírtak egymással a csapatok.
DVTK: Jurek megy, Babinszki érkezhet
DVTK: Jurek megy, Babinszki érkezhet
Sajtóértesülés szerint a miskolciak átengedik Jureket az MTK-nak.
Foci-vb: az egyik társházigazda nyert, a másik remizett
Foci-vb: az egyik társházigazda nyert, a másik remizett
Világsztárok a fellépők között és a lelátón.
Máris kezdődik a Diósgyőr felkészülése
Máris kezdődik a Diósgyőr felkészülése
A felkészülési programban az előzetes tervek szerint hat találkozó szerepel.
Rajt a foci-vb-n: megint Magyarország nélkül
Rajt a foci-vb-n: megint Magyarország nélkül
A magyarok - mint 1986 óta mindig - sikertelenül zárták a kvalifikációt.
Szoboszlaiék megszenvedtek Debrecenben
Szoboszlaiék megszenvedtek Debrecenben
Kemény meccsen nyertek a mieink a Nagyerdei Stadionban.
Kooperál a Kisvárda és a Kazincbarcika
Kooperál a Kisvárda és a Kazincbarcika
Mindkét klub jól jár - írják.