Hirdetés

Battai Sugárék döntő tussal vesztettek

MTI | 2025. 06. 18. | 18:49:19
Ezúttal nem állhatnak dobogóra a mienk.
Battai Sugárék döntő tussal vesztettek
A magyar kardcsapat a negyedik helyen végzett (Fotó: Fotó: Facebook/European Fencing Confederation)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Egy tussal kikapott a bronzmérkőzésen, így a negyedik helyen végzett a magyar női kardcsapat szerdán a genovai Európa-bajnokságon.

A magyar válogatott - melynek összeállítása megegyezett a 2022-ben világbajnok együttesével - a negyeddöntőben legyőzte a németeket, a négy között pedig kikapott a lengyelektől.

A helyosztón az olaszokkal kellett megküzdeni a bronzéremért. Nagyon jól kezdtek a magyarok: Szűcs Luca 5-3-ra verte Michela Battistont, Battai Sugár 5-0-ra Mariella Vialét, Pusztai Liza pedig 5-3-ra Chiara Mormilét. Az első kör így 15-6-tal zárult. A következő asszóban azonban Szűcsnek akadtak gondjai: Viale sorozatban öt találatot hozott rajta, de aztán a magyar kardozónak is jöttek a sikeres akciói, így 5-8-cal zárta ezt a párharcot. A következő három párharcban szoros eredmények születtek, ezzel még jelentős előny maradt meg, mivel a hetedik asszó 35-29-es magyar vezetésnél ért véget.

Ezután viszont nagy fordulat jött, Mormile sorozatban adta a találatokat Szűcsnek, fordított és 37-39-nél már két találattal vezetettek az olaszok. A magyar kardozó aztán valamelyest összekapta magát, visszavette a vezetést, 40-39-nél adta át a pástot Battainak. Vele szemben Battiston állt, aki előnybe tudott kerülni, sőt 42-44-nél nagyon közel állt a győzelemhez.

Battai azonban előbb letolta őt a pást végére, úgy adott tust, majd parád-riposzttal egyenlített. Az utolsó akciónál mindkét lámpa égett, és videózás után a mérkőzésvezető az olaszok győzelmét hirdette ki.

Katona Renáta - aki a verseny korábbi szakaszában többször szerephez jutott - a bronzmérkőzésen nem vívott.

A magyar csapat egy éve is negyedik volt az Eb-n.

További híreink
Szoboszlaiék megszenvedtek Debrecenben
Szoboszlaiék megszenvedtek Debrecenben
Kemény meccsen nyertek a mieink a Nagyerdei Stadionban.
Kooperál a Kisvárda és a Kazincbarcika
Kooperál a Kisvárda és a Kazincbarcika
Mindkét klub jól jár - írják.
Lövei marad itthon, Miskolcon
Lövei marad itthon, Miskolcon
Úgy érzi, hogy a következő szezonban még erősebbek lehetnek.
Miskolcról Debrecenbe: a Loki leigazolta Macsó Mátét
Miskolcról Debrecenbe: a Loki leigazolta Macsó Mátét
A fiatal középpályás aláírta a szerződését.
Ötezren nézték a magyarok edzését
Ötezren nézték a magyarok edzését
Megérdemlik a szurkolók, hogy lássák a játékosokat - így Rossi.
A Cigánd elbukta az osztályozót
A Cigánd elbukta az osztályozót
A borsodi csapat marad az NB III-ban.
Bessenyei Péter: 70
Bessenyei Péter: 70
Számos nagyszerű eredményt ért el.
Válogatott: kulcsjátékosok hagyták el az edzőtábort
Válogatott: kulcsjátékosok hagyták el az edzőtábort
Kazahsztán lesz a magyarok ellenfele.
Varga góljai kellettek a magyar győzelemhez
Varga góljai kellettek a magyar győzelemhez
Finnország ellen nyert a válogatott.
Takács Péter marad a DVTK vezetőedzője
Takács Péter marad a DVTK vezetőedzője
A miskolci klub az NB II-ben folytatja.
Elhunyt az olimpiai ezüstérmes vívó
Elhunyt az olimpiai ezüstérmes vívó
A Magyar Olimpiai Bizottság saját halottjának tekinti.
Magyar bronz a kadet vívó Eb-n
Magyar bronz a kadet vívó Eb-n
Godó Vilmos dobogós.
Borsodiak a legjobb sportolók között
Borsodiak a legjobb sportolók között
A sportági szövetségek szavazásán végeztek az élen.
Elhunyt Köves Csaba kardvívó
Elhunyt Köves Csaba kardvívó
Kétszeres olimpiai ezüstérmes volt.
Vívó-vb: ezüstérmes a férfi párbajtőrcsapat
Vívó-vb: ezüstérmes a férfi párbajtőrcsapat
Japán ezúttal megállíthatatlan volt.
Vb-bronzérmes a magyar kardcsapat
Vb-bronzérmes a magyar kardcsapat
A harmadik helyért rendezett mérkőzésen a japánokkal kerültek szembe.
Vívó-világbajnokság: 52 év után újra magyar érem
Vívó-világbajnokság: 52 év után újra magyar érem
Szemes Gergő a dobogó harmadik fokára állhat fel.
Betörtek a magyar olimpiai bajnokhoz, és ellopták az aranyérmét
Betörtek a magyar olimpiai bajnokhoz, és ellopták az aranyérmét
Minden bizonnyal pénzzé akarják tenni a medált.
Ezüstérmes a magyar női kerekesszékes tőrcsapat
Ezüstérmes a magyar női kerekesszékes tőrcsapat
A válogatott minden dicséretet megérdemel!
Érem nélkül marad a női kardcsapat
Érem nélkül marad a női kardcsapat
Csalódást keltő teljesítményt nyújtottak a magyarok.
A magyar párbajtőrözők meghódították Párizst, elhozták az aranyat!
A magyar párbajtőrözők meghódították Párizst, elhozták az aranyat!
Siklósi Gergelynek, Koch Máténak, Andrásfi Tibornak és Nagy Dávidnak szól a Himnusz.