Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Elhunyt a Fidesz egykori, miskolci születésű képviselője

mti | 2025. 03. 26. | 09:17:04
Államtitkárként is dolgozott.
Elhunyt a Fidesz egykori, miskolci születésű képviselője
Wachsler Tamás egy 2019-es felvételen (Fotó: MTI/Balogh Zoltán)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Életének 60. évében elhunyt Wachsler Tamás építészmérnök, volt országgyűlési képviselő, a Honvédelmi Minisztérium volt közigazgatási államtitkára, a Steindl Imre Program Nonprofit Zrt. vezérigazgatója - közölte az Országgyűlés Sajtóirodája szerdán az MTI-vel.

Wachsler Tamás 1965-ben született Miskolcon egy négygyermekes családban, általános iskolai tanulmányait szülővárosában végezte, majd 1984-ben a Pannonhalmi Bencés Gimnáziumban érettségizett.

Egyéves sorkatonai szolgálata után 1985-ben a Budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki Karának hallgatója lett, ahol 1993-ban szerzett diplomát.

1988 áprilisában elsők között lépett be a Fiatal Demokraták Szövetségébe, a műegyetemi csoport alapító tagja és vezetője volt. 1989 augusztusában részt vett a prágai Vencel téren tartott antikommunista tüntetésen, majd nyolc napig éhségsztrájkot folytatott Csehszlovákia budapesti nagykövetsége előtt, így tiltakozva a tüntetés szétverése és a résztvevő magyar fiatalok őrizetbevétele ellen.

Az 1990-es magyarországi országgyűlési választáson a Fidesz Borsod-Abaúj-Zemplén megyei területi listájáról szerzett mandátumot, az Országgyűlés alakuló ülésén korjegyző volt. A honvédelmi bizottság és a nemzetbiztonsági bizottság tagja, majd utóbbinak 1993-tól 1994-ig elnöke volt.

Tagja volt az Észak-atlanti Közgyűlésben dolgozó magyar országgyűlési delegációnak, ahol részt vett a védelmi bizottság tevékenységében, majd az Észak-atlanti Közgyűlés akkori egyetlen kelet-európai jelentéstevője lett. 1993-ban a Fidesz Borsod-Abaúj-Zemplén megyei elnökévé választották.

Az 1994-es országgyűlési választáson ismét pártja Borsod-Abaúj-Zemplén megyei listájáról jutott a parlamentbe, ahol a honvédelmi bizottság alelnöke, majd 1995-től tagja volt. Hozzátették, hogy 1998-tól 2000-ig a Honvédelmi Minisztérium közigazgatási államtitkára volt, majd visszatért eredeti szakmájához, és a Budapest Aréna projektigazgatója lett.

A 2002-es önkormányzati választáson Szentendrén önkormányzati képviselővé választották, majd 2006-ban visszavonult a politikától és építészmérnökként dolgozott.

2012-től előbb az Országgyűlés Hivatalának munkatársaként, majd 2017-től a Steindl Imre Program Nonprofit Zrt. vezérigazgatójaként irányította a Kossuth Lajos tér, majd az Országház tágabb környezetének építészeti megújítását.

A Nemzet Főterének és az Országház látogatóközpontjának átadása után a Wellisch-palota és a Balassi Bálint utcai Tisza Lajos irodaház rekonstrukcióját, majd a Szabad György Irodaház megépítését irányította.

Nevéhez fűződik a Vértanúk tere helyreállításának irányítása, valamint építészeti ötletgazdája volt a Nemzeti Összetartozás Emlékhelyének.

A sajtóiroda a közleményben azt írta, hogy szenvedélyesen szerette az Országház épületét, társszerzője volt a "A nevezetes magyar Országház és a tér, ahol áll" című könyvnek.

Szívügye volt az Országház tervezett belsőépítészeti újjászületése valamint a Kossuth téri Igazságügyi Palota és Agrárminisztérium épületeinek folyamatban lévő megújulása. Munkáját mindig a felelősségtudat és a minőség eszménye vezérelte - írták.

Ez év március 15. alkalmából az első demokratikusan választott országgyűlésben végzett munkája, valamint a Kossuth Lajos tér és környéke rekonstrukciójának előkészítése és megvalósítása érdekében folytatott kiemelkedő vezetői tevékenysége elismeréseként Sulyok Tamás köztársasági elnök a Magyar Érdemrend polgári tagozat kitüntetésben részesítette.

Az Országgyűlés és az Országgyűlés Hivatalának munkaközössége főt hajt a 60. életévében elhunyt egykori munkatársa emléke előtt. Wachsler Tamást az Országgyűlés Hivatala saját halottjának tekinti - áll a közleményben.

Hirdetés
Hirdetés
További híreink
Kormánydöntés: a szülők ingyen tanulhatnak nyelveket
Kormánydöntés: a szülők ingyen tanulhatnak nyelveket
Angolul, németül, spanyolul vagy franciául fejleszthetik a nyelvtudásukat.
A volt gimnáziumában tervezett vérengzést
A volt gimnáziumában tervezett vérengzést
Politikusok kivégzéséről is írt.
Mianmari földrengés: számolják a halottakat
Mianmari földrengés: számolják a halottakat
Sokkal több áldozat lehet, mint amennyiről eddig tudnak.
Lázár János halálra ítélné a pedofilokat
Lázár János halálra ítélné a pedofilokat
„Luxizásról” és „kullancsokról” beszélt a miniszter Kisvárdán.
Ragadós száj- és körömfájás: folytatódik a küzdelem
Ragadós száj- és körömfájás: folytatódik a küzdelem
Nemzetközi szabályokat kell betartani.
Ismét lesújtó adatokat közölt a KSH
Ismét lesújtó adatokat közölt a KSH
Ezer lakosra 7,8 élveszületés és 15,5 halálozás jutott január-februárban.
Pusztító erejű földrengés rázta meg Mianmart
Pusztító erejű földrengés rázta meg Mianmart
Még Thaiföldön is összedőltek a magas épületek.
Füstbomba: büntető feljelentést tett Kövér László
Füstbomba: büntető feljelentést tett Kövér László
Az úgynevezett pridetörvény ellen tiltakoztak.
A háromgyerekes anyák szja-mentessége a parlament előtt!
A háromgyerekes anyák szja-mentessége a parlament előtt!
Az intézkedés közvetetten a nők gyermekvállalását is ösztönözheti - áll a törvényjavaslatban.
Ázsiai éttermek: 15-öt bezártak
Ázsiai éttermek: 15-öt bezártak
Mintegy 20 millió forint bírságot is kiszabtak.
Hirdetés