Guzi Blanka kivágta a rezet Kairóban

A DVTK versenyzője Guzi Blanka aranyérmet nyert az öttusázók idei első világkupa-versenyén, Kairóban. A női döntőben további két magyar szerepelt: Gulyás Michelle az ötödik, Erdős Rita a hetedik helyen végzett.
A 72 fős mezőny selejtezőjében a tavaly és tavalyelőtt is vb-ezüstérmes, 2024-ben olimpiai negyedik Guzi a táblavívásban a legjobb 16-ból nem tudott továbblépni a negyeddöntőbe, 13-adikként végzett, az akadályokon viszont jobban teljesített, 34.61 másodperccel hatodik lett, és a kilencedik pozícióba zárkózott fel.
Úszásban - melynek távját az idén 200-ról 100 méterre csökkentették - 1:02.13 perccel a második legjobb eredményt érte el, amivel összesítésben már ötödik volt, 15 másodpercre a dobogótól és 27-re az első helytől.
Az öt lövészettel megszakított 3000 méteres futásban az erőviszonyoknak megfelelően fokozatosan zárkózott fel. Az első sorozata még közepes volt, de aztán már kevés időt töltött a lőállásban, futásban pedig remek tempót diktált, jól osztotta be az erejét a homokos pályán, és végül a legjobb kombinált számos eredménnyel (10:54.93 p) magabiztosan nyert.
A verseny után a nemzetközi szövetségnek nyilatkozva elárulta, nem számított rá, hogy győz, mert legutóbb 2024-ben tudott nemzetközi versenyt nyerni.
Női döntő:
1. Guzi Blanka 1488 pont
2. Anasztaszija Malasenoka (fehérorosz) 1478
3. Vijaleta Hurejeva (fehérorosz) 1477
...5. Gulyás Michelle 1459
...7. Erdős Rita 1442


















































