Hirdetés

Hazaküldték a miskolci sürgősségiről – másnap meghalt

birosag.hu | 2026. 04. 29. | 15:25:05
Elítéltek két egészségügyi dolgozót.
Hazaküldték a miskolci sürgősségiről – másnap meghalt
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ítéletet hozott a Miskolci Járásbíróság annak a két nőnek az ügyében, akik a betegfelvevő pulthoz érkezett férfit kórházi ellátás helyett háziorvoshoz vagy ügyeletes orvoshoz irányították, azonban ő másnap hajnalban otthonában elhalálozott.

2021. szeptember elején a délutáni órákban a sértett férfi bement egy miskolci kórház sürgősségi betegellátó osztályára, ahol erős hasi fájdalomra, hányásra és folyamatos csuklásra panaszkodott. A vádlottak közül a betegfelvevő pultban dolgozó adminisztrátor a férfit háziorvoshoz vagy ügyeletes orvoshoz irányította, amit tudomásul vett a betegfelvételi feladatokkal megbízott mentőtiszt vádlott is, aki javasolta, hogy a tüneteire hányáscsillapítót és B6 vitamint szedjen.

A sértett másnap a hajnali órákban otthonában elhunyt.

A vádlottak a foglakozási szabályok megsértésével nem végezték el a betegfelvételt, így nem történt meg a sértett intézeti keretek közötti kivizsgálása, amellyel a kórfolyamat egyértelműen tisztázható lett volna, hanem szakszerű ellátás nélkül elküldték, és ezzel életét, testi épségét, egészségét veszélyeztették. 

A bíróság a vádlottakat halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt személyenként egy év hat hónap – két évi próbaidőre felfüggesztett – szabadságvesztésre ítélte, valamint előzetes mentesítésben részesítette.

Enyhítő körülményként értékelte a terheltek büntetlen előéletét, azt, hogy esetükben a gondatlanság enyhébb formája, a hanyagság volt megállapítható, továbbá ekként esett latba az okozati összefüggés közvetett volta és az is, hogy az egészségügyi ellátórendszer a covid járvány időszakában nagy leterheltség mellett dolgozott. Súlyosító körülmény volt ugyanakkor, hogy a vádlottak alapvető foglalkozási szabályt szegtek meg és alapvető szakmai mulasztást követtek el a beteg ellátatlanul hagyásával.

Az ítélettel szemben a másodrendű vádlott és védője jelentett be fellebbezést, míg az elsőrendű vádlott és az ügyészség három munkanapot tartott fenn a jogorvoslati nyilatkozat megtételére.

További híreink
Hőség: több vonalon is sebességkorlátozást vezettek be
Hőség: több vonalon is sebességkorlátozást vezettek be
A sínek hőmérséklete is van, ahol meghaladta a határértéket.
Szinva: feljelentést tett Miskolc polgármestere
Szinva: feljelentést tett Miskolc polgármestere
Az ügy minden körülményét tisztázni kell - mondta Tóth-Szántai József.
Megvert egy férfit a miskolci megállóban
Megvert egy férfit a miskolci megállóban
Az elkövetőt a rendőrök keresik.
Megszűnik az Észak-Magyarország mint napilap
Megszűnik az Észak-Magyarország mint napilap
Heti egyszer jelenik majd meg a Miskolcon szerkesztett újság.
Hőség: korábban indulnak a kukásautók Miskolcon
Hőség: korábban indulnak a kukásautók Miskolcon
Egész nyáron reggel ötkor indulnak a járművek.
Több tucat fát vágnak ki Miskolcon
Több tucat fát vágnak ki Miskolcon
De ugyanannyit ültetnek is.
Talált bankkártyával fizetett Miskolcon
Talált bankkártyával fizetett Miskolcon
Az elkövetőt keresik a rendőrök.
A MÁV is oszt vizet Miskolcon
A MÁV is oszt vizet Miskolcon
A készlet erejéig.
A kánikula miatt vizet osztanak Miskolcon
A kánikula miatt vizet osztanak Miskolcon
Beüzemelik a párakapukat is.
Örömünnep lesz Miskolcon augusztus 20-án
Örömünnep lesz Miskolcon augusztus 20-án
Végre kinyit a barlangfürdő.
Késsel fenyegett a rendőröket egy felsőnyárádi
Késsel fenyegett a rendőröket egy felsőnyárádi
Jogerős ítélet született az ügyben.
Megvert egy férfit a miskolci megállóban
Megvert egy férfit a miskolci megállóban
Az elkövetőt a rendőrök keresik.
Talált bankkártyával fizetett Miskolcon
Talált bankkártyával fizetett Miskolcon
Az elkövetőt keresik a rendőrök.
Tiltott szert használt három borsodi
Tiltott szert használt három borsodi
Mindegyikük ellen vádat emelhetnek.
Őrizetben Fonyód egykori fideszes polgármestere
Őrizetben Fonyód egykori fideszes polgármestere
Két embert már le is tartóztattak hűtlen kezelés miatt.
Körözik a zalai ál-Jézust
Körözik a zalai ál-Jézust
Milliókat csalt ki hiszékeny emberekből.
Betonkeverő okozta egy borsodi halálát
Betonkeverő okozta egy borsodi halálát
Vádat emeltek egy cég ügyvezetője ellen.
Két tiszaújvárosi lakásba is betört
Két tiszaújvárosi lakásba is betört
Szomjas volt a kesznyéteni tolvaj.
NKA-botrány: a NAV hat embert vett őrizetbe
NKA-botrány: a NAV hat embert vett őrizetbe
Egyikük Bús Balázs, Óbuda korábbi fideszes polgármestere.
Paraszolvencia: elítéltek két miskolci orvost
Paraszolvencia: elítéltek két miskolci orvost
Az ügy másodfokon a Debreceni Ítélőtábla előtt folytatódik.