Hirdetés

Kártevő lehet a Tesco lenmagjában és mandulájában

MTI | 2023. 11. 22. | 20:40:59
Ne fogyasszák el!
Kártevő lehet a Tesco lenmagjában és mandulájában
A Tesco bármelyik áruházában visszaveszik (Fotó: Illusztráció/pikist.com)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Natúr mandulát és lenmagot hívott vissza a Tesco Globál Zrt. kártevő lehetséges jelenléte, valamint határérték feletti peszticid szennyezettség miatt - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szerdán az MTI-vel.

A mandula esetében a visszahívás a 200 grammos 2024. június 27.-i minőségmegőrzési idővel rendelkező, valamint az 500 grammos 2024. június 26-i és 27-i minőségmegőrzési idővel rendelkező TS natur mandulára és a lédig natur mandulabélre vonatkozik. A lenmagnál a Tesco a TS Lenmag 200 grammos kiszerelésű termékét, mely 2024. május 10-i minőségmegőrzési idővel rendelkezik, tételazonosítója: E11230261D.

Mindhárom termék gyártója az ENCINGER SK s.r.o.

A Nébih kéri a vásárlókat, hogy a megadott azonosító adatokkal megegyező termékeket ne fogyasszák el. A termékek a vásárlás helyére vagy bármelyik magyarországi Tesco áruházba visszavihetők, ahol a vásárlást igazoló számla, vagy nyugta hiányában is kicserélik, vagy visszatérítik annak árát.

A termékek árát visszafizetik (Fotó: Nébih)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
További híreink