Hirdetés

Késsel fenyegett a rendőröket egy felsőnyárádi

Borsodihír | 2026. 06. 26. | 10:29:48
Jogerős ítélet született az ügyben.
Késsel fenyegett a rendőröket egy felsőnyárádi
Elővette a kést (Fotó: Illusztráció/freepik)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Előkészítő ülésen hozott ítéletet az Ózdi Járásbíróság annak a vádlottnak az ügyében, akivel szemben felfegyverkezve elkövetett hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt indult büntetőeljárás.

A megállapított tényállás szerint 2025. május 7-én éjjel előzetes bejelentés alapján megjelent két rendőr a vádlott felsőnyárádi lakóhelyén, amiatt, mert a fiatal férfi ittas állapotban agresszívan viselkedett, tört-zúzott, melynek következtében édesanyja is megsérült. 

A kiérkező rendőrök intézkedés alá kívánták vonni, de agresszívan lépett fel velük szemben, majd magára zárta a ház ajtaját és azzal fenyegette meg őket, hogy szétszurkálja őket, ha be mernek menni. A terhelt kiszámíthatatlan viselkedése miatt az intézkedő rendőrök a lakás udvarát elhagyták, mire a fiatalkorú önként kijött és az ott lévő nagytestű kutyához ment azzal fenyegetve meg a rendőröket, hogy ha visszajönnek, rájuk engedi az ebet.

 Az rendőrök emiatt megerősítést kértek, melynek kiérkezéséig a terhelt továbbra is kiszámíthatatlanul és agresszívan viselkedett; ez az erősítés megérkezése után tovább fokozódott, a férfi ismét bezárkózott az ingatlanba és kezében egy 16 centiméter pengehosszúságú késsel azzal fenyegette meg a hivatalos személyeket, hogy ha betörik az ajtót, szétszurkálja őket. Egy idő elteltével azonban megnyugodott, kinyitotta az ajtót, így intézkedés alá tudták vonni, de ruházatának átvizsgálásakor ismét ellenszegülővé vált, így testi kényszer alkalmazása mellett kórházba szállították.

A bíróság a terheltet felfegyverkezve elkövetett hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt 1 év 6 hónap – végrehajtásában 2 évi próbaidőre felfüggesztett – szabadságvesztésre ítélte, és megállapította, hogy a próbaidő alatt pártfogó felügyelet alatt áll.

Súlyosító körülményként értékelte a bíróság, hogy a vádlott önhibából eredő ittas állapotban követte el a cselekményt. Enyhítő körülményként esett latba a beismerése, megbánása és az, hogy lemondott a tárgyaláshoz való jogáról. Az ítélet jogerős.

További híreink
Kigyulladt egy mezőgazdasági tároló Kányban
Kigyulladt egy mezőgazdasági tároló Kányban
Kétezer hengerbála és egy rakodógép égett.
Mezőkövesdi étteremre terjedt át a tűz
Mezőkövesdi étteremre terjedt át a tűz
Több gázpalackot is kihoztak az épületből
Diákolimpia: Borsod volt a legaktívabb
Diákolimpia: Borsod volt a legaktívabb
Rekord a teljes tanévet átívelő eseménysorozaton: megközelítette a 400 ezret a nevezések száma.
Gabona égett Borsodban
Gabona égett Borsodban
A miskolciakkal együtt négy tűzoltóegység oltotta el a lángokat.
Egymillió köbméter vízhez jutottak borsodi holtágak
Egymillió köbméter vízhez jutottak borsodi holtágak
A vízi élővilág fenntartása a cél.
Garázs és étterem ég Mezőkövesden
Garázs és étterem ég Mezőkövesden
Három tűzoltóegység vonult a helyszínre.
Kamion és autó ütközött Borsodban
Kamion és autó ütközött Borsodban
Berente térségében forgalmi akadály van.
Javulnak a tömegsport feltételei Prügyön
Javulnak a tömegsport feltételei Prügyön
Új pálya építése kezdődhet.
Lesodródott az útról egy terepjáró Muhi közelében
Lesodródott az útról egy terepjáró Muhi közelében
Az M30-as autópályán történt a baleset.
Többfunkciós sportpálya épül Szalonnán
Többfunkciós sportpálya épül Szalonnán
Összesen 59 millió forintot költenek a beruházásra.
Megvert egy férfit a miskolci megállóban
Megvert egy férfit a miskolci megállóban
Az elkövetőt a rendőrök keresik.
Talált bankkártyával fizetett Miskolcon
Talált bankkártyával fizetett Miskolcon
Az elkövetőt keresik a rendőrök.
Tiltott szert használt három borsodi
Tiltott szert használt három borsodi
Mindegyikük ellen vádat emelhetnek.
Őrizetben Fonyód egykori fideszes polgármestere
Őrizetben Fonyód egykori fideszes polgármestere
Két embert már le is tartóztattak hűtlen kezelés miatt.
Körözik a zalai ál-Jézust
Körözik a zalai ál-Jézust
Milliókat csalt ki hiszékeny emberekből.
Betonkeverő okozta egy borsodi halálát
Betonkeverő okozta egy borsodi halálát
Vádat emeltek egy cég ügyvezetője ellen.
Két tiszaújvárosi lakásba is betört
Két tiszaújvárosi lakásba is betört
Szomjas volt a kesznyéteni tolvaj.
NKA-botrány: a NAV hat embert vett őrizetbe
NKA-botrány: a NAV hat embert vett őrizetbe
Egyikük Bús Balázs, Óbuda korábbi fideszes polgármestere.
Paraszolvencia: elítéltek két miskolci orvost
Paraszolvencia: elítéltek két miskolci orvost
Az ügy másodfokon a Debreceni Ítélőtábla előtt folytatódik.