Hirdetés

Magyarország padlón: ezt nehéz lesz feldolgozni

| 2025. 01. 29. | 08:46:48
A magyarok az 55. percben még 30-26-ra vezettek.
Magyarország padlón: ezt nehéz lesz feldolgozni
Palasics Kristóf (bal) és Lékai Máté a férfi kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében, a Horvátország - Magyarország mérkőzésen után Zágrábban (Fotó: MTI)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Lékai Máté, a magyar férfi kézilabda-válogatott csapatkapitánya szerint a kezükben volt a meccs, mégis kikaptak 31-30-ra a társházigazda Horvátországtól a világbajnokság negyeddöntőjében, kedden Zágrábban.

"Mindig azt mondom, hogy rossz játékkal nyerni jobb, mint jó játékkal kikapni. Ez megint bizonyosodott. Korábban rossz játékkal győztünk, most viszont jól játszottunk, mégis veszítettünk"

- nyilatkozta az MTI-nek a Ferencváros irányítója a találkozó után.

A magyarok az 55. percben még 30-26-ra vezettek, ezután viszont már nem találtak be és öt gólt kaptak.

"Senki nem adta fel, mindenki beleadta az utolsó energiatartalékait is, a hazaiakat pedig a közönség is hajtotta. Harminc lőtt gól nem rossz, a nyitott védekezésük ellen jól működött, amit terveztünk. A kezünkben volt a meccs öt perccel a vége előtt"

- értékelt csalódottan Lékai.

Hangsúlyozta, a férfi mezőnyben körülbelül 15 csapat tartozik a szűk világelithez, ezért nagyon nagy dolog bejutni a nyolc közé bármelyik világversenyen. Ez a magyaroknak sorozatban három világbajnokságon és a tavalyi Európa-bajnokságon is sikerült.

"Erre büszkék lehetünk, de sportolók vagyunk, nem itt akartunk megállni, feljebb akartunk lépni még egy lépcsőfokot. Itt volt a lehetőség, szerintem mindenki azért kézilabdázik, hogy ilyen meccsen játszhasson, ilyen hangulatban, ilyen téttel"

- mondta a 196-szoros válogatott játékos, aki ezúttal három gólt szerzett.

A magyarok - akiknek a negyeddöntőbe jutás volt a céljuk és végül nyolcadikok lettek - a csoportkörben 27-27-es döntetlent játszottak Észak-Macedóniával, majd Guineát 35-18-ra, Hollandiát 36-32-re győzték le Varasdon.

A középdöntőben 37-30-ra kikaptak az Európa-bajnok franciáktól, aztán Ausztria ellen 29-26-ra, Katar ellen 29-23-ra nyertek.

Azt a rossz sorozatot ezúttal sem tudták megszakítani, hogy még soha nem győztek le házigazdát világ- és Európa-bajnokságon.

További híreink
Foci-vb: megszületett az első nagy meglepetés!
Foci-vb: megszületett az első nagy meglepetés!
A legnagyobb esélyes nem tudta legyőzni a Zöld-foki-szigeteket.
A DVTK-nál bemutatták a teljes szakmai stábot
A DVTK-nál bemutatták a teljes szakmai stábot
Hétfőn már labdás edzés szerepelt a programban.
Amerika legnépszerűbb csapata 53 év után bajnok
Amerika legnépszerűbb csapata 53 év után bajnok
Manhattanben vasárnap reggelig tartott az ünneplés.
Foci-vb: lejátszották az első nagy meccset
Foci-vb: lejátszották az első nagy meccset
Nem bírtak egymással a csapatok.
DVTK: Jurek megy, Babinszki érkezhet
DVTK: Jurek megy, Babinszki érkezhet
Sajtóértesülés szerint a miskolciak átengedik Jureket az MTK-nak.
Foci-vb: az egyik társházigazda nyert, a másik remizett
Foci-vb: az egyik társházigazda nyert, a másik remizett
Világsztárok a fellépők között és a lelátón.
Marad Diósgyőrben a saját nevelésű hátvéd
Marad Diósgyőrben a saját nevelésű hátvéd
Negyedik szezonját kezdő ősszel a csapatban.
Kézi-EB: megvannak a magyarok csoportellenfelei
Kézi-EB: megvannak a magyarok csoportellenfelei
Nagyváradon szerepelnek a mienk.
Felvállalta szerelmét a magyar és a spanyol kézis
Felvállalta szerelmét a magyar és a spanyol kézis
Ez a téma foglalkoztatja most a román sajtót.
Kézi Eb: vereséggel zártak a magyarok
Kézi Eb: vereséggel zártak a magyarok
Végig volt esély egy szebb eredmény elérésére.
A svédek a bírókkal sem tudták legyőzni a magyarokat
A svédek a bírókkal sem tudták legyőzni a magyarokat
A magyar szurkolók csalást emlegetnek.
Kézilabda Európa-bajnokság: kikaptak a magyarok
Kézilabda Európa-bajnokság: kikaptak a magyarok
Nagyon szoros küzdelemben maradtak alul.
Kézi-Eb: középdöntőben a magyarok
Kézi-Eb: középdöntőben a magyarok
Két meccs, két győzelem.
Megdőlt az abszolút gólcsúcs a kézilabda Eb-n
Megdőlt az abszolút gólcsúcs a kézilabda Eb-n
Ennyi gól még nem született világeseményen.
Magabiztos magyar győzelem az Eb-rajton
Magabiztos magyar győzelem az Eb-rajton
A lengyelek legyőzésével kezdett a válogatott.
A nők után most a magyar férfiakon a sor
A nők után most a magyar férfiakon a sor
A decemberi női világbajnokság után, januárban Eb-t rendeznek a férfiaknak.