Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Miskolc visszaszerezheti az acélművek teljes területét

borsodihir.hu | 2026. 01. 20. | 15:35:13
Hatmilliárd forint kormányzati támogatást kapott a város.
Miskolc visszaszerezheti az acélművek teljes területét
A Diósgyőri Acélművek egykor az ország egyik legnagyobb kohászati komplexuma, Miskolc legnagyobb munkaadója volt (Fotó: Wikipedia/ArPeBa)
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Történelmi lehetőség előtt áll a miskolci önkormányzat. A városnak lehetősége van arra, hogy visszaszerezze a Diósgyőri Acélművek (DAM) teljes területét - írja január 20-i, keddi közleményében a város polgármesteri hivatala. 

A Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározat szerint 6 milliárd forintot külön pályázat és kérelem benyújtása nélkül, vissza nem térítendő egyedi támogatást kap Miskolc egy 33,6 hektár nagyságú területet érintő önkormányzati tulajdonszerzés, az ingatlan elválaszthatatlan részét képező tárgyi eszközök megvásárlása, valamint a terület rendezett tulajdonviszonyainak kialakítása, továbbá a megszerzett ingatlannal kapcsolatban felmerülő üzemeltetési költségek biztosítása érdekében.

Az egykori DAM területe a város szíve volt, ami sok ezer miskolcinak adott munkát. Ez tette Miskolcot naggyá. A város néhány hónapja már megvásárolt egy jelentős területet és most újabbakat tud megvenni. Az önkormányzat ehhez szerzett a kormánytól újabb 6 milliárd forintos támogatást – írják, hozzátéve, hogy a megszerzett 6 milliárd forint nem csak a vásárlás fedezete, hanem forrás ahhoz is, hogy Miskolc megkezdhesse a terület rendezését és gondos gazdaként üzemeltetője is legyen a város közepét ma elcsúfító leromlott iparterületnek. 

A miskolci városvezetés célja, hogy a DAM területe újra Miskolc élő része legyen, ne csak a város egykori dicsőségének rozsdás mementója - hangsúlyozzák.

Szeretnénk a DAM egykori területét újra Miskolc részévé tenni, zöld, városi és ipari funkciókkal kelteni életre az évtizedek óta elhanyagolt területet. Ahogy korábban is mondtam már: ez egy hosszú menet lesz. Egy sokéves munka 

– szögezi le Tóth-Szántai József, Miskolc polgármestere a közösségi oldalára feltöltött videóban.

Hirdetés
További híreink
Kalapáccsal verte agyon haragosát Miskolcon
Kalapáccsal verte agyon haragosát Miskolcon
Életfogytig tartó fegyházbüntetést kér rá az ügyészség.
MÁV-vezérigazgató: csökkenhet a miskolci IC-k menetideje
MÁV-vezérigazgató: csökkenhet a miskolci IC-k menetideje
A tavalyi pályakarbantartásokat 2026-ban továbbiak követik.
Biztonságos helyre vitték a miskolci férfit
Biztonságos helyre vitték a miskolci férfit
Életet mentett a bejelentés.
Pataki Attila nyitotta a miskolci DPK-gyűlést
Pataki Attila nyitotta a miskolci DPK-gyűlést
A polgármester szerint a választások tétje talán még soha nem volt ilyen nagy.
Kihirdették Borsod legjobb gimnáziumát
Kihirdették Borsod legjobb gimnáziumát
Az első tízbe már fért be miskolci intézmény.
Miskolc rejtett kincsei
Miskolc rejtett kincsei
Történelmi helyszínek, barlangok és meghitt otthoni esték.
Egy 72 éves nővel erőszakoskodott a miskolci liftben
Egy 72 éves nővel erőszakoskodott a miskolci liftben
Pénzt is ajánlott az asszonynak. A férfit elítélték.
Nagy baleset a miskolci kereszteződésben
Nagy baleset a miskolci kereszteződésben
A tűzoltóknak kellett kiszabadítaniuk egy embert a kocsiból.
Palackokkal trükköztek Miskolcon
Palackokkal trükköztek Miskolcon
A biztonsági őr elkapta a csalókat.