Hirdetés

Szerencsen is tüntettek a tanárok

| 2022. 10. 05. | 19:28:00
Harminchét pedagógus csatlakozott a demonstrációhoz.
Szerencsen is tüntettek a tanárok
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Az oktatási rendszer mostani helyzete, a sztrájkjog ellehetetlenítése, valamint az aránytalan retorziók miatt szimpátiatüntetést szervezett a Bocskai István Katolikus Gimnázium és Technikum 37 pedagógusa, továbbá az ügy támogatói Szerencsen október 5-én, szerdán – olvasható a Szerencsi Hírek Facebook-oldalán

Egy közleményt is felolvastak, ami az alábbi volt:

„Mi, a Bocskai István Katolikus Gimnázium és Technikum 37 pedagógusa szolidaritást vállalunk azon kollégáinkkal, akik sztrájkkal tiltakoznak az oktatási rendszer jelenlegi helyzete miatt és a sztrájkjog ellehetetlenítése ellen. Továbbá támogatásunkról biztosítjuk azokat a pedagógusokat, akiket aránytalan retorziókkal fenyegettek meg vagy mentettek fel közalkalmazotti jogviszonyukból. Ma a pedagógusok világnapján az elmúlt események tükrében különösen fontos az összefogás. Azért állunk itt, mert hisszük, hogy »Egy tanárnak minden körülmények között morális példát kell adnia. Nem cselekedhet másként.« Hálásan köszönjük diákjainknak, volt diákjainknak és a kedves szülőknek, hogy mellettünk állnak és támogatnak bennünket, hogy hangosabb legyen a hangunk!”

Az országos pedagógussztrájkot a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete és több más szervezet hirdette meg a szerdára. A délelőtt folyamán, Budapesten élőláncot alkottak a tanárok mellett a diákok és a szülők is. 17 órától a Margit-híd elfoglalását hirdette meg a Grund nevű ifjúsági szervezet. Este 19 órától pedig a Tanítanék és a noÁr Mozgalom szolidaritási koncertet szervez a Kossuth térre, amellyel zárul majd a tüntetéssorozat.

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) követelései:

  • bérek rendezése
  • a munkaterhek csökkentése
  • szabad tankönyvválasztás
  • a Nemzeti Alaptanterv újragondolása
  • az iskolák állapotának rendbetétele
  • valódi párbeszéd
  • önálló oktatási minisztérium
Hirdetés