Vereség Kecskeméten: kiesett a Mezőkövesd

borsodihir.hu | 2024. 04. 21. | 16:04:16
Eddig is sejthető volt, de immár biztos.
A Mezőkövesd vereségével búcsúzott az élvonaltól (Fotó: Borsodihír)

A Mezőkövesd Zsóry FC számára óriási tétje volt a kecskeméti vendégszereplésének az OTP Bank Liga 29. fordulójában április 21-én. Az, hogy a hazai KTE a következő idényben is az élvonalban játszhat, szinte borítékolható, de, hogy a vendég Mezőkövesdnek megmarad-e az esélye az NBI-ben maradáshoz, ahhoz győznie kellett volna a hírős városban. Ilyen előjelekkel kezdődött a két csapat összecsapása Zierkelbach Péter játékvezető sípjelére.

A lila mezben játszó Kecskemété volt a kezdőrúgás, a Mezőkövesd fehérben lépett pályára. Motiváltan, lelkesen, olykor agresszív játékkal kezdett mindkét csapat, a kapu előtt azonban a vendégek voltak veszélyesebbek. Az ötös körül tömörülő védők azonban elhárították a gólveszélyt. A másik oldalon a 10. percben azonban majdnem megrezdült a háló; egy szépen felépített támadás végén közelről fejjel igyekezték bevenni Kovácsik kapuját, a labda azonban a felső léc fölött hagyta el a játékteret.

Bő tíz perc  játék után lanyhult az iram, egyre inkább küzdelmessé vált a meccs. Hosszú ideig főleg a két tizenhatos között járt a labda, csupán egy-egy centerezés okozott némi feszültséget a kapuk előterében, viszont a befejezés mindkét oldalon katasztrófális volt. Egészen a 32. percig, amikor megszerezte a vezetést a Kövesd. A Bőle szabadrúgásából jobb oldalról érkezett labdát 9 méterről Szalai fejelte nagy erővel, félmagasan a kapu bal oldalába (0–1).

A gól után a lilamezesek lettek kezdeményezőbbek, és ennek a 40. percben meg is lett az eredménye. Egy látványos cselsorozat után már a tizenhatoson belül jobbról Banó-Szabó kényszerítőzött Helmichel, aki a labdát a kapu bal oldalába emelte 8 méterről (1–1). A félidő hátralévő részében és az egyperces hosszabbításban a csapatok felváltva vezették támadásaikat, gól azonban nem esett.

A második játékrész első perceiben a Kecskemét játékosai jószerivel csak keresték a labdát, a mezőkövesdiek úgy kipasszolgatták őket. Mindennek azonban a foci látványosságának bemutatásán kívül az ég világon kívül semmi eredménye sem volt. Egy hazai bedobással aztán „megtalálta” a játékszert a KTE, és ezzel elkezdődött a gólhelyzet nélküli küzdelem. Az 57. percben aztán talpra ugrott a közönség, megszólalt a hazaiak gólfanfárja, Kovácsik a hálóból kotorászta ki a labdát. Egy bal oldali szabadrúgásból talált be a KTE. A hosszú VAR-ozás azonban megállapította, hogy a gól előtt kezeztek a hazaiak, így érvénytelen a találat. A meg nem adott gól azonban elég volt ahhoz, hogy önbizalmat adjon a kecskemétieknek. Felpörgették a játékot és a 65. percben igaz öngóllal, megfordította az állást a KTE. A bal oldalon vezetett támadásból laposan a kapu elé lőtt labdát Beriashvili becsúszva próbálta szögletre tolni, a játékszer azonban a kapu bal alsó sarkában állapodott meg (2–1).

A mérkőzés hajrájára hármas cserével próbált lendületet, játékot vinni csapatába a Mezőkövesd mestere. A meccs irányítását egy rövid időre átvette ugyan a vendégcsapat, viszont a kapu előtt elfogyott a lendületük és a tudományuk. A lilamezesek taktikus, higgadt focival jöttek vissza a játékba, és akcióikkal egyre közelebb kerültek a vendégek kapujához.

Az utolsó percek és a háromperces hosszabbítás látványos focit hozott, felváltva támadtak a csapatok, a veszélyesebb a KTE volt, a Mezőkövesdnek szabadrúgásból volt lehetősége a gólszerzésre.

Mesterszemmel:

Milan Milanovic (Mezőkövesd Zsóry FC): - Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, szervezettek voltunk, a védekezésben helytálltunk, sikerült vezetést szereznünk. A második félidőben a Kecskemét több energiát mozgósított, fizikálisan felőrölt bennünket, a támadásainkból hiányzott a lendület, és végeredményben megérdemelten szerezték meg a győzelmet a hazai csapat.

Szabó István (Kecskeméti TE): - Nehéz mérkőzésre számítottunk. Sok változtatás volt a Mezőkövesd csapatának összeállításában, ilyen felállásban nem is játszottak még. Az első félidő nem a legjobban sikerült, bár több helyzetünk akkor is volt. A második félidőben a cserék jól szálltak be a játékba, mi irányítottunk, komoly fizikális fölényben voltunk, és összességében megérdemelten nyertünk.

OTP Bank Liga, 29. forduló:
Kecskeméti TE-Mezőkövesd Zsóry FC 2-1 (1-1)
Kecskemét, 2083 néző, v.: Zierkelbach
gólszerzők: Helmich (40.), Beriasvili (64., öngól), illetve Szalai (32.)
sárga lap: Katona (24.), illetve Vajda (87.)
Kecskemét: Varga B. - Szabó A. (Májer, 64.), Belényesi, Katona - Szűcs, Vágó, Helmich (Nikitscher, 59.), Leoni (Zeke, a szünetben) - Banó-Szabó (Meszhi, 90.), Lukács (Horváth K., 60.), Pálinkás
Mezőkövesd: Kovácsik - Kállai (Ugrai, 73.), Beriasvili, Szivacski, Kojnok - Szolgai, Cseri (Nagy G., 64.), Cseke - Kócs-Washburn (Vajda, 73.), Szalai (Molnár, 73.), Bőle (Drazic, 64.)