Zavarta az ugatás, ezért kínozta a kutyát a miskolci

A Miskolci Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen állatkínzás bűntette miatt.
A vádirat szerint a férfi miskolci családi házának szomszédjában lakó nő egy kan ivarú, négyéves magyar vizslát tartott a lakásban, illetőleg az udvaron. A vádlottat zavarta a kutya ugatása, ezért 2025. január-június között hetente 3-4 alkalommal, kövekkel dobálta meg a kutyát, amikor az eb az udvaron ugatott.
A férfi februárban és májusban az udvarra parafinos rágcsálóirtót dobott be azért, hogy megmérgezze az állatot. Az eb mindkétszer evett a patkányméregből, emiatt orvosi ellátásra szorult. A méreg májkárosító és véralvadásgátló hatású, a megfelelő orvosi kezelés nélkül a kutya elpusztulhatott volna. A mérgezés következményeként huzamos ideig fájdalmat és rossz közérzetet tapasztalt.
A vádlott a vizsla ellen 10-15 alkalommal működtetett egy ultrahangos ugatásgátló készüléket, amely magas frekvenciájú hangot bocsátott ki. Az ugatásgátló a kutyának jelentős pszichés és fiziológiai stresszt okozott, félelmet, szorongást váltott ki.
Az ügyészség a büntetlen előéletű vádlottal szemben tárgyalás mellőzésével büntetővégzésben pénzbüntetést indítványozott.




















































